Przezroczystość powróci w Windows 10. Co jeszcze wywalczą użytkownicy?

Przezroczystość powróci w Windows 10. Co jeszcze wywalczą użytkownicy?

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:24
19.02.2015
5 komentarzy
3106 wyświetleń

Wydając wczorajsze poprawki dedykowane publicznej kompilacji Windows 10 Microsoft powoli przygotowuje build 9926 na przyjęcie kolejnej, znacznie wyższej pod względem numeracji testowej wersji systemu. Nachodząca kompilacja pochodzić ma z gałęzi wydawniczej o nazwie fbl_impressive. Posiłkując się zamieszczonymi na witrynie BuildFeed danymi wiemy, że do gałęzi tej należą kompilacje z serii 100xx, spośród których najnowsza to skompilowany 12 lutego build 10.0.10020.0.fbl_impressive.150212-2143. Której dokładnie kompilacji oraz jakich nowych funkcji możemy się spodziewać w nadchodzącej odsłonie Windows 10? Tego niestety nie wiemy. Jednak dzięki licznym odpowiedziom, jakich na swoim Twitterze udziela testerom odpowiedzialny za program Windows Insider Gabe Aul, mamy prawo spodziewać się w niej drobnych, choć długo wyczekiwanych przez użytkowników dodatków graficznych, takich jak choćby efekt przezroczystości paska zadań i menu Start. Nie wykluczone jednak, że wkrótce doczekamy się również nieco większych zmian w interfejsie, zaproponowanych przez samych użytkowników.

Jak pamiętamy, prezentowana na styczniowej konferencji Windows 10 testowa kompilacja systemu na tle opublikowanej kilka dni później publicznej wersji 9926 wyróżniała się przyciągającym wzrok użytkowników transparentnym menu Start. Od tego czasu Microsoft nieustannie bombardowany jest pytaniami dotyczącymi powrotu efektu przezroczystości do podstawowych elementów klasycznego interfejsu Windows. Dziś Gabe Aul udzielając odpowiedzi na jedno z takich pytań potwierdził, że efekt ten zostanie niedługo zaimplementowany, a tym samym pojawi się w końcowej wersji systemu. Co więcej, cecha ta może zostać zawarta już w kolejnej kompilacji Windows 10.

Tych, którzy prócz wygody obsługi bardzo cenią sobie sam wygląd systemu, z pewnością ucieszy również informacja Aula dotycząca przekazania przez niego do rozważenia przez wewnętrzne zespoły Microsoft poniższej koncepcji klasycznego interfejsu Windows, skupiającej się na wyglądzie Eksploratora plików. Przypuszczalnie Microsoft nigdy by się nią nie zainteresował, gdyby nie fakt, że aprobatę na witrynie Windows User Voice wyraziło dla niej już ponad 10 tysięcy użytkowników, zaś jeden z nich niejawnie poprosił szefa programu Windows Insider o uwzględnienie jej w procesie projektowania interfejsu Windows 10.

Choć raczej trudno oczekiwać, że korporacja faktycznie zaimplementuje interfejs systemu w takiej właśnie postaci, to być może zaczerpnie z powyższego pomysłu kilka wybranych elementów, dzięki czemu Windows 10 będzie w dużym stopniu wyglądał tak, jak chcieliby tego sami użytkownicy. A czy Wam system o takim wyglądzie przypadłby do gustu?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/gabe-aul-confirms-that-transparency-is-coming-to-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Krzysiek 16:37 19.02.2015

  fajna stronka, zero komentarzy, powinniście zmienić nazwę domeny i promować się na facebooku; w wyglądzie Windowsa dużo rzeczy można poprawić... chociażby ikony czy podział programów w menu "Odinstaluj program" na np. systemowe, sterowniki, gry, media - od razu by się zrobiło przejrzyściej

 • mazdamer 16:44 19.02.2015

  mała ilość komentarzy jest akurat atutem centrumxp:-) Przynajmniej nie ma tu takiego śmietnika chamskich wypocin jak w innych serwisach... Co do zmian w W10 to chyba wreszcie MS zaczął słuchać użytkowników. W końcu dotarło do nich, że klient jest najważniejszy:-)

 • Ja 18:33 19.02.2015

  Zaglądam tutaj już od kilku lat i czytam KAŻDY artykuł i cieszy mnie że nie ma śmietnika pod tekstami. Jest tutaj tak czysto i spokojnie :-)

 • rx2 15:13 20.02.2015

  Co do wyglądu to wystarczy inspiracja środowiskiem KDE. Wtedy nie ma problemu co się komu podoba bo każdy moze zrobić sobie wszytsko tak jak mu sie podoba.

 • Przemo 04:41 23.02.2015

  Ja mam jeszcze jedno usprawnienie podczas instalacji systemu żeby było można wybrać lokalizacje plików użytkownika chodzi o katalog USER na osobnej partycji tak jak to jest w linuksie.

Skomentuj

Autor