Przezroczyste kafelki w Windows 10 for Phones

Przezroczyste kafelki w Windows 10 for Phones

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:20
31.03.2015
0 komentarzy
3012 wyświetlenia

Pełne tła i przezroczyste kafelki to opcje, które Joe Belfiore zapowiedział dla mobilnego Windows 10 jeszcze w lutym. Niewykluczone, że owe nowości w interfejsie pojawią się w następnej poglądowej wersji systemu, która ukaże się prawdopodobnie w kwietniu. Dynamiczne kafelki mają być w dużym stopniu konfigurowalne - tak przynajmniej wynika z wyciekłych niedawno zrzutów ekranu.

Jak możemy zobaczyć na poniższych obrazach, Windows 10 for Phones będzie oferować różne opcje tła, spośród których użytkownik będzie mógł wybierać między całkowicie zakrywającymi, półprzezroczystymi i całkowicie przezroczystymi kafelkami. Gdy użytkownik wyłączy przezroczystość, wybrany obraz zostanie nałożony na kafelki, zamiast wypełniać tło ekranu głównego. Opcja przezroczystości nakłada z kolei słabo widoczny, pojedynczy kolor na kafelki.

Windows 10

Na podstawie powyższych zrzutów ekranu trudno stwierdzić, czy do wyboru użytkownika zostanie oddanych kilka opcji w formie presetów, czy też przezroczystość będzie płynnie regulowana, na przykład za pomocą suwaka. Nie wiemy też, czy zrzuty te są autentyczne i pochodzą z niepublikowanej jeszcze kompilacji systemu, czy stanowią jedynie wizję artystyczną niezależnego projektanta. Microsoft nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Przezroczysty interfejs trafił do nowego menu Start w Windows 10 dopiero w marcowym buildzie 10041. Mobilna wersja systemu (która w następnych kompilacjach trafi także do smartfonów spoza rodziny Lumia) powinna wkrótce nadrobić zaległości i dostosować się do desktopowego odpowiednika.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/leaked-pic-reveals-live-tile-transparency-options-in-windows-10-for-phones

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor