Przewaga usługi IT z onex.store nad klasycznym leasingiem

Przewaga usługi IT z onex.store nad klasycznym leasingiem

 CentrumXP
CentrumXP
18:00
12.05.2021
1702 wyświetlenia

Decydując się na zakup sprzętu, takiego jak latpop czy komputer stacjonarny, warto zastanowić się nad sposobem płatności. Przy zakupach sprzętu firmowego — obok płatności gotówką i ratalnych — bardzo popularną formą jest leasing. Umożliwia on podzielenie płatności na raty i zapewnia dość atrakcyjne benefity dla prowadzących działalność gospodarczą. Co ciekawe, istnieje pewien rodzaj płatności, którego korzyści wykraczają poza to, co oferuje leasing, i dodaje do nich całkiem nową wartość. Nosi on nazwę Device as a Service (DaaS) i w tym artykule sprawdzimy, dlaczego ma on przewagę nad klasycznym leasingiem.

Klasyczny leasing sprzętu — czy się opłaca?

Leasing najczęściej kojarzymy z zakupem i formą użytkowania samochodu, niemniej jednak jego przedmiotem bywają też często inne pojazdy, urządzenia, lokale, a nawet wyposażenie biur. Jeśli zdecydujesz się na taki rodzaj umowy jako klient, zostaniesz leasingobiorcą i uzyskasz prawo do korzystania z zakupionego przedmiotu przez wyznaczony czas. W tym okresie zobowiązujesz się do wpłacania rat leasingowych ustalonych w umowie.

IT z onex.store

W zależności od rodzaju leasingu możesz skorzystać ze specjalnych benefitów, takich jak dokonywanie odpisów amortyzacyjnych i wpisania całości rat leasingowych w koszt uzyskania przychodu. Leasing może być bardziej opłacalny niż zakup za gotówkę w perspektywie podatkowej i zapewnia natychmiastową możliwość korzystania z przedmiotu bez pokrywania od razu jego pełnej wartości. Choć ostatecznie zapłacisz więcej niż przy płatności z góry, to w perspektywie krótkoterminowej nie musisz brać na siebie dużego wydatku.

Urządzenie jako usługa — przewaga nad klasycznym leasingiem

Różnica między klasycznym leasingiem a modelem DaaS, który oferowany jest w usłudze IT z onex.store, to przede wszystkim usługi dodane i minimum formalności. Wybierając tę usługę, nie wynajmujesz jedynie laptopa czy PC — dodatkowo uzyskujesz dostęp do licencjonowanego oprogramowania produktywnego Microsoft Office, wsparcia technicznego świadczonego przez ekspertów oraz profesjonalnych szkoleń. Wszystko to otrzymujesz w pojedynczym abonamencie, którego cena wynosi miesięcznie ułamek ceny komputera czy laptopa.

IT z onex.store

Wybierając usługę IT z onex.store, nie musisz przejmować się uiszczeniem wpłaty własnej ani opłaty za uruchomienie usługi, zakupem dodatkowych aplikacji czy organizowania pomocy specjalistów. Aby móc skorzystać z usługi, wystarczy, że po pomyślnej weryfikacji rachunku bankowego opłacisz pierwszy abonament. Usługa w modelu DaaS zapewnia też większą elastyczność — jest oferowana na minimum 6 miesięcy i korzystać z niej możesz tak długo, jak chcesz.

Dowiedz się więcej!

Więcej na temat modelu DaaS dowiesz się z naszej serii artykułów, w której opisujemy szereg możliwości i scenariuszy korzystania z onex.store, takich jak opcja wypożyczenia laptopa czy sprzęt jako usługa w pracy zdalnej. Sporządziliśmy też dla Was zestawienie popularnych modeli desktopów i laptopów dostępnych w usłudze, scenariuszy, w których urządzenie jako usługa sprawdzi się najlepiej, a także rodzajów płatności za zakupy w onex.store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/it-z-onex-store/

Polecamy również w kategorii onex.store