Przeglądarka 'Spartan' w kolejnym buildzie Windows 10

Przeglądarka 'Spartan' w kolejnym buildzie Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:07
02.03.2015
0 komentarzy
2572 wyświetlenia

Microsoft ogłosił, że jego nowa przeglądarka, która stanowi następcę IE, trafi do Windows 10 już niebawem. Po raz pierwszy Spartan został pokazany w styczniu. Podczas trwającego dziś wystąpienia Microsoftu na Mobile World Congress stało się już jasne, że Spartan trafi do najbliższej kompilacji Technical Preview. Nie jest do końca jasne, kiedy zostanie ona wydane, jednak źródła zaznajomione z planami Microsoftu twierdzą, że firma zdąży jeszcze przed końcem marca.

Spartan został dziś zaprezentowany w ramach konferencji, poświęconej uniwersalnym aplikacjom Windows 10. Kevin Gallo ogłosił kilka istotnych nowości w projekcie Spartan. Jedną z nich jest wprowadzenie nowego silnika renderowania o nazwie Edge (o którym pisaliśmy już wcześniej). Ponadto Gallo zaprezentował dziś działanie licznych uniwersalnych aplikacji w niepublikowanej jeszcze kompilacji systemu Windows 10.

Spartan

Microsoft zaprezentował dziś także kilka nowych funkcji, które będą częścią Windows 10 for Phones. Wśród nich znalazł się Spartan, którego działanie po raz pierwszy zaprezentowano na ekranie telefonu. Niestety firma nie powiedziała zbyt wiele o samej przeglądarce. Jak podkreśla Microsoft, czytelny interfejs mobilnej przeglądarki jest już nam wszystkim dobrze znany. Następnie zaprezentowano tryb czytania (Reading View), który usuwa wszelkie zbędne dodatki z przeglądanej witryny i zapewnia czyste doświadczenie czytnika wiadomości.

Spartan

Nie wiadomo jeszcze, czy Spartan trafi także do mobilnej wersji poglądowej systemu Windows 10. Microsoft wprawdzie ogłosił już implementację silnika Edge w Windows 10 for Phones, jednakże dotyczy to przeglądarki Internet Explorer. Jedno jest pewne - mobilny Spartan jako uniwersalna apka trafi do wszystkich smartfonów z Windows 10, gdy system wejdzie w fazę RTM.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsofts-project-spartan-web-browser-will-arrive-next-windows-10-preview

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor