Przeglądarka Edge na Androida otrzymała kolejną aktualizację

Przeglądarka Edge na Androida otrzymała kolejną aktualizację

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:26
15.02.2018
2 komentarze
1463 wyświetlenia

Sytuacja na rynku przeglądarek internetowych jest obecnie dosyć jasna – w rankingach prowadzi zdecydowanie Chrome, zostawiając daleko w tyle między innymi Firefoksa oraz Safari. Gdzie w tym wszystkim jest najnowsza przeglądarka Microsoftu? Ano Edge znajduje się praktycznie na samym końcu wykresu, popularniejszy okazuje się nawet leciwy Internet Explorer. Jakkolwiek by nie było, gigant z Redmond nadal walczy o rozpowszechnienie swojego programu, starając się wyeliminować jego największą wadę – brak jego dopracowanego odpowiednika, przeznaczonego na urządzenia mobilne (zwłaszcza system Android). Co prawda Edge pojawił się już w Google Play i zdążył już opuścić fazę testową, niemniej nie czarujmy się – aby wystawić go w opozycji do mobilnego Chrome, Microsoft musi dokonać w nim jeszcze wielu poprawek i usprawnień. Na szczęście prace nad Edge dla Androida nadal trwają, czego dowodzi chociażby jego najnowsza aktualizacja.

Kolejna aktualizacja Edge na Androida

Najnowsza aktualizacja mobilnej wersji Edge nosi numer 1.0.0.1656 i przynosi ze sobą 2 nowości – jej użytkownicy zobaczą teraz zakładkę wiadomości przystosowaną do ich regionu (i języka) oraz będą mogli bezproblemowo ustawić Edge jako przeglądarkę domyślną. Pierwsza z wymienionych opcji ma znaczenie raczej kosmetyczne, w końcu tak naprawdę niewiele osób korzysta z wiadomości wyświetlanych przez Microsoft, czemu zresztą trudno się dziwić - rzadko kiedy są one rzetelne i na czasie. Dużo bardziej istotna jest możliwość określenia Edge jako podstawowej przeglądarki internetowej, bowiem w poprzednich jego wersjach często powodowało to rozmaite problemy. Ponadto jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji, poprawiono stabilność aplikacji oraz sprawność jej działania.

Niestety, poza USA aby skorzystać z przeglądarki Microsoftu na telefonie z Androidem konieczne okazuje się pobranie odpowiedniego pliku APK – po wpisaniu Edge w Google Play przeglądarka po prostu się nie pojawi. Prawdopodobnie ulegnie to zmianie w przeciągu maksymalnie kilku miesięcy, niemniej jest to dosyć uciążliwe. Pozostaje nam więc obecnie ryzykować instalację poprzez niezweryfikowane pliki APK bądź też po prostu poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/02/15/microsoft-edge-android-updated-new-features/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Karol 17:49 15.02.2018

    Na Surface maszynach Edge chodzi błyskawicznie a jej PDF Reader pozwala na wypełnianie formularzy oraz ręczne notatki i grafiki za pomocą Pen-Ink. Nie do przecenienia jest również zintegrowany czytnik eBooków z wieloma funkcjami.

  • Krzysztof Sulikowski 17:50 15.02.2018

    Edge ostatnio bardzo się poprawił pod względem obsługi PDF i ebooków ;)

Skomentuj

Autor