Menu kategorii
 • Przegląd funkcji programu Publisher 2003

  Przegląd funkcji programu Publisher 2003

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  8526 wyświetleń

  Program Publisher 2003 jest kompletnym rozwiązaniem służącym do tworzenia profesjonalnych publikacji biznesowych i materiałów marketingowych. Utrzymywanie kontaktu i komunikowanie się z klientami są kluczowe dla każdego rodzaju działalności w biznesie, a program Publisher 2003 może Ci pomóc szybko i wydajnie tworzyć profesjonalne materiały marketingowe. Dzięki niemu projektowanie, tworzenie i publikowanie profesjonalnych materiałów marketingowych i informacyjnych we własnej firmie jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

   

  Tworzenie atrakcyjnych materiałów marketingowych przeznaczonych do druku, zamieszczania w sieci Web oraz wysyłania pocztą elektroniczną

  Program Publisher 2003 jest kompleksowym rozwiązaniem służącym do tworzenia i publikowania całej gamy różnorodnych publikacji przeznaczonych do drukowania na drukarkach biurowych i w profesjonalnych drukarniach, rozprowadzania za pomocą poczty elektronicznej oraz do przeglądania w sieci Web.

  • Twórz kompletny zestaw publikacji biznesowych przy użyciu nowych kreatorów związanych ze stronami sieci Web, takich jak Kreator witryn sieci Web (Easy Web Site Builder), oraz związanych z pocztą elektroniczną, jak Kreator biuletynów e-mail. Możesz też tworzyć publikacje drukowane, takie jak broszury, biuletyny, pocztówki, okładki płyt CD/DVD, i wiele innych.
  • Twórz osobiste publikacje wykorzystując rozszerzoną kolekcję szablonów, takich jak zestawy osobistej papeterii i profesjonalnie zaprojektowane karty z pozdrowieniami i zaproszenia.
  • Automatycznie twórz publikacje wykorzystujące obrazy i tekst pochodzące z zasobów danych (np. z programu Microsoft Office Excel lub Microsoft Office Access) dzięki funkcji Catalog Merge, umożliwiającej tworzenie dowolnego typu publikacji - od arkuszy danych aż po skomplikowane katalogi.
  • Pracuj elastyczniej z profesjonalnymi drukarkami, aby osiągnąć większą wydajność i wyższą jakość wydruków - teraz dzięki obsłudze CMYK Composite PostScript.
  • Wykorzystaj maksymalnie czas zainwestowany w swoją pracę publikując ten sam projekt na wiele sposobów - wydrukuj go na biurowej drukarce, zanieś do profesjonalnej drukarni, zamieść w sieci Web, albo też wyślij jako wiadomość rich e-mail lub jako załącznik do poczty elektronicznej.

  Profesjonalne projekty we własnej firmie

  Program Publisher 2003 zapewnia pomoc niezbędną dla osiągnięcia profesjonalnych rezultatów pracy - zacznij od profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, które możesz dostosować do własnych potrzeb za pomocą schematów kolorów i czcionek, różnych opcji układu, lub - wykorzystując własną inwencję. Albo też zacznij od pustej publikacji i wykorzystaj swą kreatywność dzięki wyrafinowanym narzędziom typograficznym i narzędziom do projektowania układów.

  • Program Publisher 2003 zapewnia pomoc niezbędną dla osiągnięcia profesjonalnych rezultatów pracy - zacznij od profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, które możesz dostosować do własnych potrzeb za pomocą schematów kolorów i czcionek, różnych opcji układu, lub - wykorzystując własną inwencję. Albo też zacznij od pustej publikacji i wykorzystaj swą kreatywność dzięki wyrafinowanym narzędziom typograficznym i narzędziom do projektowania układów.
  • Zidentyfikuj niezamierzone błędy związane z drukowaniem i tworzeniem witryn sieci Web i rozwiąż te problemy przy użyciu udoskonalonej funkcji Sprawdzania projektu (Design Checker).
  • Sprawuj większą kontrolę nad swoją publikacją dzięki udoskonalonym funkcjom Prowadnic układu, Wyrównania i prowadnic Baseline Alignment and Baseline Guides, funkcji Page Sorter oraz obsłudze wielu stron wzorcowych.
  • Korzystaj ze zwiększonej elastyczności programu podczas planowania i opracowywania układu publikacji. Możesz wstawiać puste ramki obrazu tak, aby oznaczyć miejsce na rysunek, który ostatecznie zdecydujesz się umieścić w projekcie.
  • Rozszerzaj kolekcje szablonów programu Publisher. Nowa kategoria szablonów - Downloadable Templates - pozwala na pobieranie i zapisywanie nowych szablonów programu Publisher w okienku zadań Nowa publikacja. Dodatkowe szablony i obrazy pobrać możesz z witryn sieci Web Microsoft Template Gallery.

  Sprawniejsza i łatwiejsza praca ze znanymi narzędziami pakietu Office

  Pracuj wydajniej dzięki programom systemu Microsoft Office. Program Publisher 2003 działa i wygląda tak samo jak inne aplikacje systemu Office, sprawiając, że wybór właściwego narzędzia pakietu Office do określonego zadania jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, a jednocześnie zwiększając Twoją wiedzę i doświadczenie w pracy z systemem Office. Niektóre nowe funkcje to:

  • Zgodność formatowania akapitów z programem Microsoft Office Word 2003, obejmująca wcięcia i odstępy, a także podział wierszy i akapitów.
  • Nowe polecenie menu Punktory i numeracja (Bullets and Numbering).
  • Polecenia Znajdź i Zamień w obrębie artykułów i pól tekstowych.
  • Kompatybilność z poprzednią wersją - służąca ułatwieniu dzielenia plików - pozwala na otwieranie plików programu Publisher 2003 bezpośrednio w programie Publisher 2002.

  Łatwe rozpoczęcie, szybkie wykonanie

  Rozpoczęcie pracy z programem Publisher 2003 jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki udoskonalonemu okienku zadań Nowa Publikacja.

  • Użyj nowych kategorii Okienka zadań Nowa Publikacja. Możesz wybierać pomiędzy publikacjami do druku, witrynami sieci Web i wiadomościami poczty elektronicznej, Kolekcjami Projektów (Design Sets) lub pustymi publikacjami.
  • Wykorzystaj Okienko zadań Opcje Szybkich Publikacji (Quick Publication Options), aby w oka mgnieniu dostosować do własnych potrzeb publikację - schematy kolorów, schematy czcionek, opcje układu, i wiele innych. Następnie dopracować możesz publikację umieszczając w niej własny tekst i grafikę.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft Publisher 2003