Project NEON na animacjach. Tak będzie wyglądał Redstone 3

Project NEON na animacjach. Tak będzie wyglądał Redstone 3

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:35
09.04.2017
1 komentarz
2881 wyświetlenie

Jak już prawdopodobnie wiadomo, Microsoft szykuje aktualizację graficznego interfejsu użytkownika, którą wprowadzi w kolejnej wersji Windows 10. Interfejs funkcjonuje teraz pod nazwą Project NEON i czeka na swoją implementację w Redstone 3. Do tej pory widzieliśmy już statyczne zrzuty ekranu, czytaliśmy opisy wtajemniczonych (podobno) źródeł i widzieliśmy pierwsze przebłyski nowego interfejsu w aplikacjach Muzyka Groove oraz Filmy i TV. Dziś mamy dla Was kolejną porcję wizualizacji projektu.

Project NEON ma połączyć minimalistyczne cechy MDL2 (następcy Modern UI) z rozmyciami znanymi z Aero Glass, dodając przy tym coś od siebie. Fani gładszych i płynniejszych interfejsów powinni być zadowoleni z tego, co zaraz zobaczą. Nim przejdziemy do nowych animacji, zatrzymajmy się na moment przy menu Start. Jak zostało pokazane na zrzucie ekranu, kafelki będą podlegać podobnym rozmyciom, jakie możemy ustawić dla tła menu Start. Naszym zdaniem takie połączenie wprowadza do interfejsu więcej spójności i *wcale* nie sądzimy tak dlatego, że sami jesteśmy wielbicielami rozwiązań rodem z Windows 7. No dobrze, zobaczcie to sami:

Teraz możemy na animacjach ujrzeć te elementy, które widzieliśmy już wcześniej na zwykłych zrzutach ekranu. Zacznijmy od zaktualizowanej aplikacji Poczta. Pojawia się tu specyficzne połączenie rozmycia z delikatnym podświetleniem, gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad elementem, który można kliknąć. Nie jest to prawdopodobnie ostateczna wersja Poczty. Widzimy sporo nieużywanej przestrzeni, jednak nie jest wykluczone, że przy wyższych rozdzielczościach takie rozwiązanie może się przyjąć.

Ciekawe rozwiązanie zademonstrowano też w Muzyce Groove. Gdy przyjrzymy się bliżej animacji poniżej, zauważymy, że grafika artystki nie jest na stałe przytwierdzona do okna, lecz porusza się, gdy te okno przeciągamy, jak gdyby punkt zaczepienia i siły przeciągania opierały się na zmienionych wektorach.

Na koniec mamy jeszcze przykład współdziałania interfejsu NEON z ekranami dotykowymi. W interfejsie tabletu będą pojawiać się animacje potwierdzające stuknięcie elementu przez użytkownika. Dzięki temu będziemy mogli z większą pewnością poruszać się po interfejsie także na mniejszych ekranach.

Project NEON to obecnie zaledwie kilka przebłysków i koncepcji, jednak w najbliższych miesiącach będą one nabierać realnych kształtów. Spodziewamy się kolejnych aktualizacji w ramach programu Insider, w którym już od paru dni możemy testować nową gąłąź Windows 10 Redstone 3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.thurrott.com/windows/windows-10/108726/redstone-3-preview-design-language-animations

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Jack 12:52 10.04.2017

    Fajne, fajne, tylko z kaflami dali by sobie siana.

Skomentuj

Autor