Programy partnerskie - co to jest i z czego wynika ich popularność?

Programy partnerskie - co to jest i z czego wynika ich popularność?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:30
02.07.2021
1789 wyświetleń

Programy lojalnościowe zyskują w ostatnich latach na popularności. W zasadzie to nas nie dziwi. Dla wielu organizacji coraz ważniejsza jest nie tylko sprzedaż produktów oraz usług, ale również nawiązanie trwałej relacji z klientami. I mimo że wiele programów lojalnościowych jest dostępnych także dla pojedynczych klientów, to można znaleźć na rynku i takie, które są dedykowane klientom biznesowym, oferujące im zarówno świetne warunki, jak i zestaw benefitów, które mocno ułatwiają współpracę.

Programy partnerskie — co to jest i z czego wynika ich popularność?

W ostatnim czasie sporo słyszy się o programach partnerskich. Występują one w wielu branżach (zwłaszcza tych o konkretnych specjalizacjach, zajmujących się sprzedażą nie tylko produktów, ale także usług). Programy partnerskie określa się często jako jedna z najskuteczniejszych, długofalowych form marketingu i niezbędne wręcz narzędzie do budowania wizerunku marki. Ich rzeczywista definicja oraz cel ich tworzenia są jednak dużo prostsze i bazują na dwóch zasadniczych elementach: relacji oraz współpracy. Programem partnerskim można zatem nazwać niemal wszystkie aktywności podejmowane przez firmę, których celem jest nie tylko pozyskanie klientów, ale również zbudowanie oraz podtrzymywanie relacji, co przełoży się na korzyści dla obu stron.

Program partnerski - onex.store Partners

Jeśli zatem sens istnienia programów partnerskich jest uzasadniony, to dlaczego często jest tak, że wiele z nich nie przynosi takich korzyści, jak można by oczekiwać? Może to być wynikiem nietrafnych interpretacji i projektu całego systemu partnerskiego czy brakiem realnych, odczuwalnych korzyści dla klientów indywidualnych/firmowych, którzy przystępują do niego. Dzieje się tak w sytuacji, gdy system lojalnościowy pełni przede wszystkim rolę narzędzia do pozyskiwania nowych klientów, przez co utrzymywanie dobrych relacji schodzi na boczny tor. Brak jasnych i czytelnych warunków to także jeden z problemów. Czy mimo tego wszystkiego nadal warto interesować się systemami lojalnościowymi? Naszym zdaniem — zdecydowanie tak. Prawidłowo zaprojektowane systemy są w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów. Dają też zrzeszonym partnerom niepowtarzalne okazje do wykorzystania.

Po co firmy wprowadzają u siebie programy lojalnościowe?

Odpowiedź jest całkiem prosta: głównie ze względu na chęć zwrócenia uwagi na unikatowe benefity płynące z dołączenia do programu nowych klientów (indywidualnych albo biznesowych). Wiele firm dostrzega w programie lojalnościowym korzyści, takie jak zatrzymanie zdobytego już klienta (chodzi o fakt, iż utrzymanie relacji z istniejącym klientem jest tańsze i łatwiejsze niż pozyskanie nowego), zwiększenie sprzedaży (preferencyjne warunki dla partnerów są świetną okazją do dużych zakupów, a to wpływa też pozytywnie na lojalność konsumencką oraz regularne powroty), także rozwijanie świadomości istnienia marki w umyśle partnera (co w efekcie może prowadzić do pozyskania nowych klientów z polecenia).

Program partnerski - onex.store Partners

Onex.store Partners — to więcej niż tylko program partnerski

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na rynku jest dostępnych wiele programów partnerskich w różnych formach. Jednym z niewielu, które wyróżniają się na tle rywali, jest onex.store Partners — program partnerski kierowany do wszystkich firm. Dlaczego warto do niego przystąpić? Przede wszystkim ze względu na to, iż onex.store Partners to kompletna oferta zawierająca oprogramowanie, sprzęt i usługi. Wszystko to jest dostępne w jednym miejscu. Poza tym onex.store Partners nie tylko daje dostęp do najnowocześniejszych produktów. Zapewnia także atrakcyjne ceny niezależnie od liczby zamówień, brak dodatkowych opłat, błyskawiczny czas reakcji, szybką realizację zamówień, a także unikalne podejście według dewizy "Human to Human", które nastawione jest prokliencko we wszystkich sprawach.

Program partnerski - onex.store Partners

Atrakcyjna oferta to oczywiście nie wszystko. Ważne jest też pełne wsparcie dedykowanych opiekunów handlowych i rzeczywisty wpływ na formowanie programu partnerskiego. Cały bowiem program partnerski onex.store zbudowany jest w oparciu o opinie przekazywane przez partnerów swym opiekunom, a także sięgające wielu lat doświadczenie współpracy. Na tle licznych rywali program onex.store Partners charakteryzuje się także jasnymi warunkami i nadzwyczaj prostą ścieżką rejestracyjną. Wystarczy, że skontaktujesz się ze swym przyszłym opiekunem handlowym lub przystąpisz do rejestracji, podczas której zapoznasz się z regulaminem i wypełnisz formularz. Weryfikacja oraz przyznanie dostępu do platformy e-commerce dla Partnerów odbywa się w ciągu jednego dnia roboczego.

Aby dowiedzieć się więcej na temat programu partnerskiego onex.store Partners, odwiedź jego stronę i poznaj szczegóły!

Materiał partnerski.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://partners.onexstore.com/sign-up

Polecamy również w kategorii onex.store