Profile na Twitter jako aktywny kafelek w aplikacji PWA na Windows 10

Profile na Twitter jako aktywny kafelek w aplikacji PWA na Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:17
20.04.2018
1 komentarz
696 wyświetleń

Pierwszą aplikacją progresywną, która dotarła do Sklepu Microsoft, był Twitter, o którym pisaliśmy pod koniec marca. Teraz aplikacja ta otrzymuje bardzo ciekawą opcję, która pozwoli użytkownikom Twittera na Windows 10 zapełnić swoje menu Start ulubionymi, obserwowanymi na Twitterze profilami. Wszystko dzięki opcji przypinania konkretnego profilu jako aktywnego kafelka.

Twitter PWA

Jest to bardzo ciekawa opcja — zwykły aktywny kafelek pokazuje wszystkie wiadomości z każdego obserwowanego profilu. Przypięcie tylko jednego profilu umożliwi wprost z menu Start wgląd w tweety ulubionej osoby. Aby przypiąć taki profil do menu start:

  1. Otwieramy aplikację Twitter PWA
  2. Wybieramy interesujący nas profil i klikamy ikonkę koła zębatego.
  3. Z dostępnych w menu opcji wybieramy Pin user
  4. Zostaniemy poproszeni o potwierdzenie działania, po czym w menu start pojawi się nasz nowy kafelek.

Taki kafelek jednakże oferuje jedynie wyświetlanie tweetów, a w menu kontekstowym nie znajdziemy żadnych dodatkowych opcji. Kafelek samej aplikacji pozwala dodatkowo na szybkie sporządzenie tweeta i prywatnych wiadomości, szybkie przejście do wyszukiwania oraz włączenie powiadomień.

Twitter PWA Live Tile

Niestety, wersja PWA aplikacji Twitter dostępna jest obecnie jedynie dla tych użytkowników, którzy są członkami programu Insider. Można ją więc pobrać wtedy, gdy na naszym komputerze zainstalowany jest Redstone 4. Osoby korzystające ze stabilnej wersji systemu są na razie skazane na dotychczasową wersję Twittera UWP. Kolejne aplikacje PWA trafią do Microsoft Store już wkrótce, a niektóre z nich będą posiadać podobne do Tweetera opcje. Aplikacje PWA to przyszłość, która według Microsoftu nie jest jednak konkurencją dla ich autorskiego systemu UWP — według giganta znakomicie się uzupełniają.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/twitter-pwa-adds-live-tile-support-for-profiles-and-more

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • novos 21:55 21.04.2018

    * obecnie

Skomentuj

Autor