Menu kategorii
 • Profile energii

  Profile energii

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  02.02.2008
  3970 wyświetleń

  Windows Vista umożliwia użytkownikowi stworzenie planu zasilania. Zobaczmy jak to zrobić. Przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\System i konserwacja\Opcje zasilania.

  W nowo otwartym module klikamy Utwórz plan zasilania. Następnie wskazujemy jedną z trzech typowych konfiguracji:

 • Zrównoważony
 • Oszczędzanie energii
 • Wysoka wydajność
 • W polu Nazwa planu wpisujemy nazwę dla tworzonego schematu i naciskamy Dalej. W kolejnym kroku możemy zdefiniować ustawienia uśpienia oraz ekranu. Rozwijamy listę Wyłącz ekran i wskazujemy czas, po którym monitor zostanie przestawiony w tryb czuwania. Natomiast druga lista, znajdująca się poniżej, umożliwia zdefiniowanie po jakim okresie czasu komputer zostanie przełączony w tryb uśpienia. Poniżej znajdziemy sekcję Dopasuj jasność ekranu - suwakami regulujemy odpowiednio parametr. Wszystkie czynności wykonujemy zarówno, gdy komputer pracuje na baterii, jak i korzysta z podłączenia sieciowego. Po dokonaniu zmian naciskamy przycisk Utwórz.

  Schemat, który stworzyliśmy odnajdziemy na liście planów preferowanych w module Opcje zasilania. Jeśli chcemy wprowadzić jakiekolwiek zmiany w schemacie to naciskamy kontrolkę Zmień ustawienia planu, którą odnajdziemy pod jego nazwą. Poniżej natomiast odnajdziemy łącze Przywróć ustawienia domyślne tego planu. Opcja przyda się, jeśli zechcemy zresetować ustawienia schematu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie energią