Profile energii

Profile energii

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
02.02.2008
3 komentarze
3932 wyświetlenia

Windows Vista umożliwia użytkownikowi stworzenie planu zasilania. Zobaczmy jak to zrobić. Przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\System i konserwacja\Opcje zasilania.

W nowo otwartym module klikamy Utwórz plan zasilania. Następnie wskazujemy jedną z trzech typowych konfiguracji:

 • Zrównoważony
 • Oszczędzanie energii
 • Wysoka wydajność
 • W polu Nazwa planu wpisujemy nazwę dla tworzonego schematu i naciskamy Dalej. W kolejnym kroku możemy zdefiniować ustawienia uśpienia oraz ekranu. Rozwijamy listę Wyłącz ekran i wskazujemy czas, po którym monitor zostanie przestawiony w tryb czuwania. Natomiast druga lista, znajdująca się poniżej, umożliwia zdefiniowanie po jakim okresie czasu komputer zostanie przełączony w tryb uśpienia. Poniżej znajdziemy sekcję Dopasuj jasność ekranu - suwakami regulujemy odpowiednio parametr. Wszystkie czynności wykonujemy zarówno, gdy komputer pracuje na baterii, jak i korzysta z podłączenia sieciowego. Po dokonaniu zmian naciskamy przycisk Utwórz.

  Schemat, który stworzyliśmy odnajdziemy na liście planów preferowanych w module Opcje zasilania. Jeśli chcemy wprowadzić jakiekolwiek zmiany w schemacie to naciskamy kontrolkę Zmień ustawienia planu, którą odnajdziemy pod jego nazwą. Poniżej natomiast odnajdziemy łącze Przywróć ustawienia domyślne tego planu. Opcja przyda się, jeśli zechcemy zresetować ustawienia schematu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie energią

  Komentarze

  • sokoleoko 14:23 02.02.2008

   uwaga profil "zrownowazony" - procesor chodz jak z profilu oszczedzanie energi a monitor z profilu wysoka wydainosc w przypadku uruchomienia gdy lub programu procesor dalej chodzi na pol gwizdka wiec profil zrownowazony jest niezrownowazony

  • jakubkameleon 08:47 03.02.2008

   Zgodzę się z przedmówcą, dla marnego pocieszenia dodam i trwają pracę nad bateriami do laptopów które mają zasilać go przez 30 lat!!! ( niestety prace te mają być wykorzystane przez amerykańskie wojsko ;) )

  • xpx 01:04 13.04.2008

   I się dziwiłem czemu na radeonie miałem 2x mniej punktów... Czemu opera klatkuje :D Po ustawieniu wysoka wydajność Sprzet działa prawie jak xp !!!!!

  Skomentuj

  Autor