Problemy z instalacją Fall Creators Update nadal występują

Problemy z instalacją Fall Creators Update nadal występują

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:57
27.10.2017
1 komentarz
1720 wyświetleń

Wprowadzenie do dystrybucji najnowszej wielkiej aktualizacji Windows 10 jest ogromnym przedsięwzięciem ze strony Microsoftu, oczywistym więc staje się to, że pojawią się w jej trakcie pewne problemy. Nie chodzi tu nawet o ilość użytkowników oczekujących na Fall Creators Update, lecz błędy i usterki techniczne których doświadczy po jej instalacji część osób. Spowodowane jest to zwykle dosyć prozaicznym powodem – sprzęt komputerowy występuje w tak wielkiej ilości kombinacji, że po prostu nie da się przetestować każdej z nich. Oczywiście w przeszłości również zdarzały się takie sytuacje, więc uznać to można za swego rodzaju tradycję (sic!). Microsoft rzecz jasna pracuje już nad poprawą obecnego stanu rzeczy.

Jedna z płyt głównych korzystających z nowego chipsetu Intela

Jak to zwykle bywa, problemy z instalacją najnowszej wersji Windows 10 polegają często na wykorzystaniu przy budowie komputera podzespołów całkowicie nowych, bądź też rzadko spotykanych. Jak donosi serwis Windows Latest, aktualizacji Fall Creators Update nie da się obecnie zainstalować na PC w których wykorzystano chipset Intela X299 w połączeniu z dyskiem SSD NVMe. W praktyce wygląda to tak, że po pobraniu odpowiednich plików uaktualnienia oraz restarcie komputera instalator wyświetla błąd, po czym cofa zmiany przywracając system do poprzedniego stanu. W chwili obecnej sytuacja ta ma miejsce w przypadku płyt głównych Gigabyte, Asusa oraz MSI – nie jest pewnym, jak wygląda to w przypadku podzespołów innych producentów. Jest to nieco dziwne z jednego powodu – komponenty te należą do najbardziej wydajnych, a co za tym idzie, idealnie nadają się do obsługi Mixed Reality, będącego jedną z kluczowych nowości w FCU. Oczywiście gigant jest już świadomy całej sytuacji i zapewnia, że pracuje już nad rozwiązaniem problemów.

Sytuacja ta doskonale obrazuje to, że wykonanie przedsięwzięcia na tak wielką skalę ni może się odbyć bez żadnych problemów. Na szczęście tym razem obyło się bez konieczności instalowania systemu ponownie, co mogłoby być wyjątkowo nieprzyjemne. Oczywiście pomimo kilku problemów, powiązanych z Fall Creators Update, naprawdę warto zainstalować najnowszą aktualizację Windows 10, wnosi ona bowiem do systemu sporo nowych funkcji zaś występujące obecnie błędy niebawem odejdą do historii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2017/10/27/windows-10-fall-creators-update-installation-problem/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Grzegorz 10:34 29.10.2017

    Witam. U mnie instalacja przebiegła sprawnie, a dodatkowo, z czego jestem bardzo zadowolony, mój leciwy już laptop Dell Latitude D830 śmiga jak nowy. Brawo MS! Udany XP, W7 i wreszcie rewelacyjna 10!

Skomentuj

Autor