Problemy z baterią w Surface Pro 3? Nowy firmware je rozwiąże

Problemy z baterią w Surface Pro 3? Nowy firmware je rozwiąże

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:43
10.11.2016
0 komentarzy
1356 wyświetleń

Minęło już trochę czasu, odkąd posiadacze Surface Pro 3 mogli pobrać aktualizację firmware'u. Ostatnia miała miejsce pod koniec sierpnia i była w dużej mierze adresowana do tych, którzy zgłaszali problemy z baterią w swoim tablecie. Po ich rozwiązaniu pojawiły się... kolejne zgłoszenia, w dodatku pochodzące od użytkowników, u których problem wcześniej nie występował. Czy nowy firmware w końcu to rozwiąże?

Pierwsza fala zgłoszeń dotyczyła baterii marki Simplo, a kolejna wiązała się już z bateriami LGC. Użytkownicy twierdzą, że baterie te wyczerpują się w kilka godzin od pełnego ładowania lub w ogóle nie chcą się ładować, przez co z tabletu można korzystać jedynie, gdy jest podłączony do gniazdka. Istnieją podejrzenia, że problemy z LGC rozpoczęła właśnie sierpniowa aktualizacja, która miała rozwiązać wcześniejsze kwestie. Pod koniec września Microsoft powiedział, że jest w trakcie identyfikacji problemu i pracuje nad rozwiązaniem. Teraz, po upływie blisko siedmiu tygodni poprawka jest gotowa.

Jeśli nadal doświadczacie problemów z baterią w Surface Pro 3, dzisiejsza aktualizacja firmware'u powinna je rozwiązać. Microsoft twierdzi, że aktualizacja poprawia komponent odpowiedzialny za adekwatne zgłaszanie pojemności baterii. W dalszych wyjaśnieniach przeczytamy, że "Na pewnej liczbie egzemplarzy Surface Pro 3 pojawił się błąd, skutkujący błędnym zgłaszaniem pojemności baterii, zdolnej do pełnego naładowania. Gdy to następuje, system nie ładuje baterii do pełna, a Surface nie może funkcjonować na zasilaniu bateryjnym".

Po zainstalowaniu aktualizacji Surface Pro 3 powinien już prawidłowo rozpoznawać pojemność baterii i zgodnie z tym ładować ją do pełna. Warto wiedzieć, że poprawa może nastąpić dopiero po kilku cyklach ładowania. Aktualizację pobierzemy wchodząc do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update. Nowy firmware powinien widnieć pod nazwą System Firmware Update - 11/7/2016.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-says-its-fixed-the-latest-surface-pro-3-battery-issues-with-new-firmware-update

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor