Menu kategorii
 • Problemy z Microsoft Store for Business w May 2019 Update

  Problemy z Microsoft Store for Business w May 2019 Update

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:09
  22.05.2019
  411 wyświetlenie

  May 2019 Update jest od wczoraj oficjalnie dostępny dla konsumentów i firm. Oprócz trzech znanych problemów, które odnotował Microsoft, nic właściwie nie stoi na przeszkodzie, by aktualizację już zainstalować. Ale czy na pewno? Na wspomnianej liście nie uwzględniono jednego, dla niektórych użytkowników istotnego problemu. Dotyczy on aplikacji UWP pobieranych z Microsoft Store dla Firm lub Intune.

  Microsoft Store for Business to specjalna edycja Sklepu z usługami dla firm. Chodzi przede wszystkim o dodatkowe funkcje zarządzania aplikacjami. Administratorzy mogą dodawać do repozytorium aplikacje spoza Sklepu, by udostępniać je grupowo pracownikom czy członkom organizacji. Każda firma może wyselekcjonować pakiet aplikacji, które za pomocą kilku kliknięć zostaną rozesłane do wielu urządzeń jednocześnie. Do jego zarządzania mogą posłużyć narzędzia System Center Configuration Manager, Intune czy nawet aplikacje mobilne. Rzecz w tym, że podstawowa funkcjonalność biznesowego Sklepu jest na ten moment niedostępna dla użytkowników May 2019 Update.

  Problem polega na braku możliwości instalowania aplikacji UWP z Microsoft Store dla Firm lub Intune. Microsoft jest od jakiegoś czasu świadomy problemu i mówił o nim m.in. na wydarzeniu MMSMOA dla specjalistów IT w tym miesiącu. Michael Niehaus, Principal Program Manager w Microsoft, potwierdził dziś na Twitterze, że aplikacje ze wspomnianych źródeł rzeczywiście nie zainstalują się w Windows 10 1903. Poprawka ma nadejść w przyszłym tygodniu, a dokładnie - 28 maja.

  Dla większości użytkowników problem ten ma zerowe znaczenie. Jeśli natomiast chodzi o firmy, w których dystrybucją oprogramowania zarządza się na masową skalę... Cóż, takie firmy zwykle odwlekają aktualizację przez wybitnie długi czas, dlatego nie sądzimy, by którakolwiek decydowała się wdrożyć May 2019 Update w pierwszym tygodniu jego dostępności.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-store-for-business-apps-fail-to-install-on-windows-10-may-2019-update-fix-coming-next-week

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft