Problemy z HDR w Xbox One X

Problemy z HDR w Xbox One X

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:05
15.11.2017
0 komentarzy
1471 wyświetlenie

Mimo że od wypuszczenia na rynek najpotężniejszej konsoli wszechczasów, czyli Xbox One X, minęło zaledwie kilka dni, jedno jest pewne – okazała się ona sprzedażowym hitem, znacząco przewyższając początkowe założenia Microsoftu. Jak jednak każdy nowy sprzęt, również i ona nie ustrzegła się przed niewielkimi problemami, które na szczęście rozwiązać mają kolejne aktualizacje systemowe. Doskonałym przykładem tego typu usterek, są te powiązane z odtwarzaniem filmów na nośnikach Blue-Ray.

Xbox One X

Jak wiadomo, jednym z najczęściej wykorzystywanych haseł marketingowych najnowszej konsoli Microsoftu była obsługa HDR. Niestety wygląda na to, że końcowy efekt jest daleki od ideału – podczas odtwarzania filmów balans HDR (czyli jasności poszczególnych elementów) ulega wypaczeniu. Niektórzy użytkownicy donoszą wręcz, że nie są w stanie przez to obejrzeć jakiegokolwiek wideo - obraz staje się nieczytelny. Co prawda problem można częściowo obejść, poprzez manipulację poziomem czerni, jednakże nie tego oczekiwaliśmy po wyczekiwanej konsoli. Na szczęście Microsoft zapowiedział, że prace nad naprawą problemów z HDR są już w toku (co potwierdził na portalu Twitter szef działu Xbox - Mike Ybarra), wobec czego stosowne aktualizacje powinny pojawić się już w najbliższych dniach.

Jak widać, Xbox One X tak jak wiele sprzętów klasy premium stworzonych przez Microsoft przechodzi swego rodzaju chorobę wieku dziecięcego, jak zwykło się określać w branży komputerowej usterki występujące krótko po premierze urządzenia i w gruncie rzeczy łatwe do naprawienia. Pozostaje tylko pytanie, czy problemów tego typu nie pojawi się w najbliższym czasie więcej? Wydaje się to mocno wątpliwe, bowiem niewiele produktów użytkownicy wzięli pod lupę tak ochoczo jak Xbox One.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/fix-coming-soon-for-xbox-one-xs-blu-ray-problem

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor