Menu kategorii
 • Problem z aktywacją Windows 10 Professional rozwiązany

  Problem z aktywacją Windows 10 Professional rozwiązany

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  09:40
  09.11.2018
  7388 wyświetleń

  Wczoraj informowaliśmy o problemach z kluczami licencyjnymi Windows 10 Professional. Systemowe narzędzie aktywacyjne, odpowiadające za okresowe sprawdzanie klucza pod kątem poprawności i legalności, informowało niektórych użytkowników, że ich klucz produktu należy do wersji Home, a nie Professional. Co zrobić, jeśli w prawym dolnym rogu ekranu pojawia się komunikat "Aktywuj system Windows"?

  Problem dotyczył głównie użytkowników, którzy w przeszłości aktualizowali system do Windows 10 z wersji 7, 8 lub 8.1. Microsoft szybko zakomunikował, że problem leży po stronie serwerów firmy. Firma zaapelowała również, aby nie działać pochopnie i czekać na rozwiązanie problemu.

  Microsoft szybko naprawił serwery i jeszcze wczoraj część użytkowników mogła normalnie korzystać ze swoich kopii Windows 10 Professional, ponieważ automatyczna weryfikacja klucza zakończyła się pomyślnie. Dla tych użytkowników, u których ponowna aktywacja nie nastąpiła automatycznie, firma proponuje łatwe rozwiązanie:

  • z poziomu menu Start należy uruchomić aplet Ustawienia;
  • dalej należy przejść do kategorii Aktualizacja i zabezpieczenia oraz sekcji Aktywacja;
  • tam trzeba kliknąć polecenie Rozwiązywanie problemów i czekać na weryfikację.

  Klucz Windows 10 Professional zostanie ponownie zweryfikowany i jeżeli faktycznie możliwa jest aktywacja tej wersji systemu, to tak się stanie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/11/09/reactivate-windows-10-and-fix-error-0xc004c003/

  Polecamy również w kategorii Windows 10