Problem z aktualizacją Windows 7 związany z ustawieniami daty

Problem z aktualizacją Windows 7 związany z ustawieniami daty

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:48
05.12.2017
1 komentarz
1723 wyświetlenia

Pewnego dnia Microsoft przestanie udostępniać aktualizacje dla Windows 7. Ten dzień ma nadejść dopiero za kilka lat, niemniej jednak część użytkowników takie wrażenie odnieść może już teraz. Wszystko za sprawą błędu o numerze 80248015, który jest prawdopodobnie wynikiem nieprawidłowo ustawionej daty wygaszenia wsparcia. Innymi słowy, jeśli w systemie mamy 3 grudnia lub później, Windows Update przestaje działać.

O problemie raportuje wielu użytkowników Windows 7, którzy nieoczekiwanie natrafili na błąd w Windows Update, który mówi, że "Windows Update nie może sprawdzić aktaulizacji, ponieważ usługa nie jest włączona. Być może powinieneś teraz zrestartować komputer". Numer błędu, 80248015, na Liście kodów błędów usługi Windows Update odnosi się do sygnatury WU_E_DS_SERVICEEXPIRED i wyjaśnienia, że operacja nie została ukończona, ponieważ rejestracja usługi została wygaszona. Błąd może też zostać przez Windows Update wyświetlony jako nieznany bądź informować tylko, że nie można wyszukać nowych aktualizacji. Tak czy inaczej kliknięcie przycisku w celu uzyskania pomocy do niczego nie prowadzi, bowiem błąd ma inną naturę, niż wskazuje na to opis.

Windows Update błąd 80248015

Źródłem problemu jest data wygaszenia wsparcia dla dalszych aktualizacji, która ustawiona jest po stronie Microsoftu. Nim firma naprawi działanie Windows Update, jedynym działającym tymczasowo rozwiązaniem jest zmiana daty w systemie na wcześniejszą niż 03.12.2017. W ten banalny sposób można *oszukać* mechanizm Windows Update i pobierać aktualizacje zbiorcze, które dla Windows 7 udostępniane są zwykle raz w miesiącu.

Windows 7 oficjalnie będzie aktualizowany do stycznia 2020 roku. Łatka rozwiązująca problem z błędem 80248015 powinna więc nadejść lada chwila.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-update-broken-for-some-windows-7-users

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • Jerzy 09:25 05.12.2017

    Już wszystko działa, łatka była chyba w nocy.

Skomentuj

Autor