Premiera nowego adaptera akcesoriów Xbox przesunięta aż o pół roku

Premiera nowego adaptera akcesoriów Xbox przesunięta aż o pół roku

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:41
16.08.2017
0 komentarzy
1173 wyświetlenia

Postęp technologiczny wiąże się ostatnimi czasy coraz częściej z minimalizacją. Odstępstwem od tej reguły są co prawda urządzenia posiadające wyświetlacz, jednak praktycznie cała pozostała elektronika wydaje się kurczyć z roku na rok. Microsoft postanowił wprowadzić miniaturyzację również w przypadku jednego z akcesoriów do swojej konsoli, mianowicie adaptera pozwalającego na połączenie między innymi gamepadów i słuchawek dedykowanych Xboksowi do komputera. Coś jednak najwyraźniej poszło nie tak jak powinno, bowiem premiera nowej wersji urządzenia przeniesiona została aż o pół roku.

Grafika prezentująca najnowszy adapter dla akcesoriów Xbox

Microsoft od lat dba o to, by stworzone przez niego gamepady stawały się coraz lepsze. Obejmuje to również odbiorniki, dzięki którym z kontrolerów Xbox korzystać możemy również na PC. Wraz z upływem czasu zmieniały się nie tylko ich możliwości techniczne, lecz również sam wygląd oraz rozmiary. W wersji przeznaczonej do użytku z akcesoriami Xbox 360, do adaptera podłączyć mogliśmy do 4 gamepadów oraz tyle samo bezprzewodowych zestawów słuchawkowych. Odbiornik ten miał obłą konstrukcję z czterema diodami sygnalizującymi pracę urządzenia, zaś podpinany był do komputera za pomocą wbudowanego weń kabla. Wraz z wprowadzeniem na rynek konsoli Xbox One pojawiła się konieczność opracowania odrębnego rozwiązania – w efekcie otrzymaliśmy adapter przypominający do złudzenia pendrive oraz umożliwiający podpięcie aż 8 kontrolerów wraz z 2 zestawami słuchawkowymi stereo (lub 4 pozbawionymi stereo). Pojawił się jednak pewien problem - o ile w przypadku odbiornika Xbox 360 kabel umożliwiał swobodne wpięcie do komputera, o tyle całkiem spora konstrukcja nowej jego wersji czynność tę utrudniała. Microsoft zdał sobie z tego oczywiście w końcu sprawę, w skutek czego postanowiono stworzyć nowszą, o wiele mniejszą wersję adaptera (nie tracąc jednakże nic w kwestii funkcjonalności). Wszystko zapowiadało się dobrze, pojawiły się oficjalne grafiki, ogłoszono zmniejszenie rozmiaru względem pierwotnej wersji aż o 66%, po czym zapowiedziano premierę. Miała mieć ona miejsce w USA oraz Kanadzie już 8 sierpnia 2017 roku, coś jednak poszło ewidentnie źle, bowiem data ta przesunięta została na 31 stycznia 2018 roku. Intrygujący jest fakt, że powód tej zmiany nie jest znany, zaś Microsoft nie skomentował całej sprawy oficjalnie. Co ciekawe, w przypadku Japonii data premiery nie uległa zmianie – na oficjalnej stronie nadal widnieje data 24 sierpnia 2017 (tak, jak zapowiedziane zostało to pierwotnie). Sugerować to może, że problemy są tylko tymczasowe, jednakże Microsoft nie jest pewien kiedy uda się je naprawić. Jeśli chodzi o rynek europejski, żadne sprecyzowane daty nie zostały do tej pory podane. Nowy adapter wyceniony został na około 25 dolarów.

Ciężko stwierdzić, czy gigant z Redmond w jakikolwiek sposób wypowie się na temat całej sytuacji dotyczącej najnowszego adaptera akcesoriów Xbox. Zdecydowanie przeniesienie jego premiery nie jest dobrą wiadomością dla fanów marki. Warto zaznaczyć tutaj, że całkiem spora grupa użytkowników gamepadów Xbox 360 w połączeniu z komputerem oczekiwała z utęsknieniem tej właśnie premiery – to właśnie od niej zależała wymiana starszych kontrolerów na nowe. Koniec końców nie każdy dysponuje odpowiednią ilością miejsca przy portach, aby wygodnie umieścić w jednym z nich dostępny obecnie adapter (za który zapłacić należy koniec końców niemało).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-smaller-xbox-wireless-adapter-gets-delayed-by-6-months/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor