Premiera nowego Surface może się nieco opóźnić

Premiera nowego Surface może się nieco opóźnić

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:13
13.05.2015
0 komentarzy
1625 wyświetleń

Pierwsze tablety Surface okazały się dla firmy Microsoft całkowitą klapą, co miało swoje bezpośrednie przełożenie na straty finansowe w wysokości 900 mln dolarów. Potem było już zdecydowanie lepiej, a na początku bieżącego roku korporacja pochwaliła się przychodem ze sprzedaży tych urządzeń przekraczającym miliard dolarów. Od października zeszłego roku wiemy, że Microsoft pracuje nad kolejną generacją swoich tabletów - Surface 4. Kiedy więc możemy się ich spodziewać na rynku?

Trudno nam będzie podać jakąkolwiek konkretną datę, jako że tablety Surface nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane. Spekuluje się, że taka zapowiedź mogłaby nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Wówczas to powinniśmy poznać nie tylko dokładną specyfikację urządzenia, ale także datę jego premiery. Nic jednak nie przeszkadza, byśmy sobie tę przybliżoną datę wydania na rynek oszacowali, a przynajmniej określili przedział czasowy, w którym takie wydanie jest stosunkowo mało prawdopodobne.

Według większości źródeł Surface 4 z pewnością nie trafi na rynek do końca lipca, gdyż miesiąc ten - przynajmniej według firmy AMD - jest terminem wydania wersji RTM systemu Windows 10. Trudno byłoby więc firmie ruszyć z produkcją i dokładnie przetestować funkcjonalność tych urządzeń w tak krótkim czasie po premierze napędzającego je systemu. Niekorzystnie wypada też rozwiązanie, w którym Microsoft rozpoczyna produkcję sprzętu wcześniej, gdyż wymagałoby to żmudnego, powtórnego procesu wgrywania na nie systemu od nowa tuż po jego ukończeniu. Nie ma raczej mowy o sprzedaży urządzeń z wersją pre-RTM do samodzielnej aktualizacji, bo to z pewnością miałoby wpływ na ogólne wrażenie użytkownika. Odpada także sprzedaż Surface 4 z Windows 8.1, jako że tablet ten ma stanowić część szerokiej platformy urządzeń z Windows 10, zgodnie z hasłem: wiele urządzeń, jeden system. Najlepszym więc rozwiązaniem będzie wstrzymanie się z wydaniem tego produktu do momentu, w którym wszystkie pozostałe elementy będą gotowe do złączenia w spójną całość.

Sprawa szybkiego wydania Surface 4 jest więc bardziej skomplikowana, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniej generacji Surface. Surface 3 co prawda wydany został po 6 tygodniach od oficjalnej zapowiedzi, ale dedykowany mu system był już w zasadzie od dawna gotowy. Tym razem Microsoft musi zadbać zarówno o sprzęt, jak i o oprogramowanie, co wymagać będzie nieco większego wysiłku, a tym samym więcej czasu.

Tym samym, choć wszyscy liczymy na szybkie wydanie i możliwość oceny sprawności nowych tabletów Surface, będziemy prawdopodobnie na nie musieli poczekać nieco dłużej niż byśmy chcieli. Nie wykluczone jednak, że podczas oficjalnej zapowiedzi Microsoft poda nam bardziej przystępny termin premiery Surface 4. I na to liczymy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor