Premiera HP Envy x2 przeniesiona na dalszy termin

Premiera HP Envy x2 przeniesiona na dalszy termin

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:56
13.03.2018
0 komentarzy
682 wyświetlenia

Jedną z największych nowości zaprezentowanych w ubiegłym roku była zdecydowanie zupełnie nowa klasa komputerów – Always Connected PC. W założeniu urządzenia te pozostawać mają w stałej łączności z siecią, oferując przy tym wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Pozwolić na to mają zupełnie nowe procesory ARM wykorzystywane dotychczas niemal wyłącznie do produkcji smartfonów. Jedną z najciekawszych konstrukcji tego typu był zaprezentowany podczas zeszłorocznego wydarzenia Qualcom Tech Summit komputer HP Envy x2. Jeśli czekacie na jego premierę, mamy dla Was złe wieści – została ona przesunięta na późniejszy termin.

HP Envy x2

Pomijając cechy wyróżniające nową kategorię komputerów, HP Envy x2 wypada pod kątem komponentów niezbyt dobrze w zestawieniu z klasycznymi laptopami oraz hybrydami. Wyposażono go w zaledwie 4GB pamięci RAM oraz 128GB dysk, zaś obraz wyświetlany jest w jego przypadku na 12,3 calowej matrycy o rozdzielczości 1920x1280. Oczywiście wbudowany jest w niego modem LTE umożliwiający bezproblemowe surfowanie w sieci. Na plus zaliczyć trzeba fakt, że w zestawie z urządzeniem znajdziemy między innymi rysik, który pozwala skorzystać z wszelkich funkcji Windows 10. Za HP Envy x2 zainteresowanym przyjdzie zapłacić 999,99 dolarów (w przeliczeniu nieco ponad 3400 złotych), zaś jego przedsprzedaż internetowa nadal trwa.

Wygląda niestety na to, że proces produkcyjny nie przebiega dokładnie tak, jak było to zaplanowane. Pierwsze partie urządzenia miały zostać wysłane do kupujących już 9 marca, niestety HP przeniósł termin na 23 marca. Na domiar złego nie można być pewnym, że jest to termin ostateczny. W końcu komputery muszą przejść pomyślnie testy przed dostarczeniem, z tym zaś może być różnie w przypadku zupełnie nowego typu urządzenia.

Na chwilę obecną brak jeszcze jakichkolwiek oficjalnych wyjaśnień sytuacji ze strony HP. Według opinii wielu specjalistów powodem może być procesor Snapdragon 835 – w końcu jest to zupełnie nowy komponent, który nie był wcześniej używany w żadnym komputerze i to właśnie on okazać się może źródłem ewentualnych problemów. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, że po dostarczeniu do rąk klientów sprzęt ten nie będzie sprawiał już żadnych niespodzianek (przynajmniej tych negatywnych).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/03/12/hp-envy-x2-windows-10-arm-delayed-23rd-march/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor