Prawa do wirtualizacji Windows 10 w CSP

Prawa do wirtualizacji Windows 10 w CSP

 Damian Lisak
Damian Lisak
00:42
11.07.2017
0 komentarzy
1334 wyświetlenia

Choć minął dopiero pierwszy dzień konferencji Microsoft Inspire, gigant zdążył już ogłosić rozszerzenie programu Mixed Reality Partner oraz subskrypcję Microsoft 365. Kolejną nowością ujawnioną podczas wydarzenia jest to, że użytkownicy będą mieli możliwość nabycia subskrypcji Windows 10 wraz z prawem do wirtualizacji w ramach programu CSP (Dostawców rozwiązań w chmurze).

W wielu dużych przedsiębiorstwach pracownicy korzystają z komputerów osobistych do łączenia się z wirtualnymi maszynami z systemem Windows, uruchomionymi na dedykowanym lub obsługującym wielu użytkowników sprzęcie w celu bezpiecznego uzyskania dostępu do środowiska pracy. W związku z tym Microsoft zapowiedział wczoraj, że użytkownicy Windows 10 E3 i E5 (edycje Windows 10 Enterprise wyposażone w dodatkowe funkcje) będą mieli możliwość subskrybowania Windows 10 z prawami do wirtualizacji. Klienci korporacyjni będą mogli od 6 września wybierać spośród następujących ofert:

  • Windows 10 Enterprise E3 będzie dostępny z prawami do wirtualizacji lub bez nich,
  • Windows 10 Enterprise E5 zostanie zaktualizowany, aby obejmował prawa do wirtualizacji,
  • Nowy Windows 10 Enterprise E3 VDA będzie stworzony dla klientów wymagających dostępu do maszyn wirtualnych systemu Windows na urządzeniach działających w oparciu o inne jego wersje niż Pro,
  • Klienci kupujący lub już subskrybujący Microsoft 365 Enterprise (dawniej Secure Productive Enterprise) za pośrednictwem CSP będą automatycznie uzyskiwać prawa do wirtualizacji Windows 10 - bez dodatkowych kosztów.

Prawa do wirtualizacji Windows 10

Microsoft wprowadził także nowy program certyfikacji dla partnerów hostingowych, którzy chcą obsługiwać maszyny wirtualne licencjonowane poprzez subskrypcję CSP. Konferencja nie dobiegła jeszcze końca, tak więc czekamy niecierpliwie na kolejne rozwiązania Microsoftu, o których będziemy pisać na łamach naszego portalu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/business/2017/07/10/windows-virtualization-use-rights-coming-to-csp/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor