Pracownik Microsoftu o problemach z jądrem Windows

Pracownik Microsoftu o problemach z jądrem Windows

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
17:32
18.10.2013
2213 wyświetlenia

Kilka miesięcy temu Marc Bevand - starszy inżynier oprogramowania w firmie Adconion - rozpoczął na forum Hacker News dyskusję dotyczącą powolnej jego zdaniem ewolucji jądra systemowego Windows. Wszystkie zamieszczone w założonym przez niego temacie odpowiedzi były raczej standardowe. Wszystkie prócz jednej. W dyskusji wziął także udział anonimowy pracownik firmy Microsoft, który potwierdził przypuszczenia Bevanda. Po krótkim namyśle szybko jednak usunął swój post. Zgodził się natomiast na opublikowanie go przez Bevanda na jego własnym blogu, pod warunkiem wycięcia z treści wszelkich danych potwierdzających zajmowane przez anonimowego programistę stanowisko.

Tak zachowała się dość popularna opinia pracownika Microsoft na temat rozwijanego przez niego jądra systemowego Windows NT, które zdaniem autora nie tylko jest coraz wolniejsze od jądra linuksowego, ale w niektórych aspektach istnieje pomiędzy nimi stale powiększająca się przepaść.

Zapraszamy do artykułu Piotra Maciejko, w którym przytacza on publikację anonimowego pracownika Microsoftu, krytykującego rozwój jądra systemu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows