Prace nad nowymi awatarami Xbox One znalazły się na etapie pierwszych testów

Prace nad nowymi awatarami Xbox One znalazły się na etapie pierwszych testów

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:17
29.09.2017
0 komentarzy
1388 wyświetleń

Podczas tegorocznej edycji gamingowych targów E3 pojawiło się mnóstwo zapowiedzi, również tych ze strony Microsoftu. Gigant z Redmond obwieścił między innymi, że jesienią spodziewać możemy się odświeżenia awatarów wykorzystywanych na konsolach Xbox One. Ich nowsze odpowiedniki zdecydowanie prezentują się dużo lepiej, zarówno pod kątem animacji, jak i samych modeli. Nic zresztą w tym dziwnego, bowiem jest to kolejny sposób na zarobek Microsoftu – zamierza on sprzedawać dodatki dla awatarów, na zasadach podobnych nieco do DLC występujących nagminnie w najnowszych grach. Oczywiście odświeżone awatary muszą zostać odpowiednio przetestowane, wobec czego wybrani uczestnicy programu Xbox Insider zyskali do nich dostęp wraz z ostatnią aktualizacja Xbox.

Niestety, nie wszystkie opcje powiązane z awatarami są w chwili obecnej aktywne – testerzy mogą bowiem sprawdzić ich działanie (jak chociażby animowane wizerunki znajomych) na Ekranie Startowym konsoli. Nie zmienia to jednak faktu, że coś się w tej materii dzieje. Niestety bardzo wątpliwe, by przy tym tempie prac nowe awatary ukazały się wraz z premierą Fall Creators Update. Zważywszy na poziom szczegółowości wizerunków zaprezentowanych podczas E3 istnieje jeszcze jedna możliwość – modele mogą zostać po prostu uproszczone, by przyśpieszyć ich wdrożenie.

Tak czy inaczej, nim do stabilnej wersji systemu Xbox trafi odświeżona edycja awatarów minie jeszcze nieco czasu, zaś całość trafi wcześniej do szerszego grona testerów (zamiast jedynie do wybranych osób). Zastanawiające jest to, jak daleko posunie się Microsoft w pogoni za dostosowaniem się do obecnego nurtu przesadzonej poprawności politycznej; aby szerzej zapoznać się z tym zagadnieniem warto sprawdzić komentarze poniżej materiału wideo z E3, zamieszczonego na platformie YouTube .


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-one-insiders-can-now-view-avatars-home-screen/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor