Poznaj rekomendowane urządzenia dla Windows 10 Mobile

Poznaj rekomendowane urządzenia dla Windows 10 Mobile

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:18
26.09.2015
2828 wyświetleń

Microsoft opublikował pierwszą wersję poglądową Windows 10 dla telefonów w lutym tego roku. Już wówczas stało się jasne, że "Mobile" w nazwie będzie odróżniać ją od edycji desktop. Mimo wielu podobieństw poszczególne wersje nowego systemu odpowiadają konkretnym typom urządzeń. Czym różni się budżetowy telefon od telefonu premium, a budżetowy phablet od najmniejszego tabletu? By ułatwić ich rozróżnienie, Microsoft zamieścił w sieci bardzo szczegółowe porównania.

Na stronie firmy pojawiły się cztery kategorie urządzeń, działających pod kontrolą Windows 10 Mobile. To odpowiednio: budżetowe telefony (Value Phones), telefony premium (Premium Phones), budżetowe phablety (Value Phablet) i 7-calowe tablety (7" Tablet). Różnice dotyczą nie tylko mocy procesora, wymiarów i wagi urządzenia, pamięci wbudowanej i RAM, pojemności baterii czy matrycy aparatu. Dość interesujące rozróżnienie dotyczy kluczowych funkcjonalności. Niskobudżetowe telefony to urządzenia, na których uruchomimy Cortanę. Tańsze phablety obsługują dodatkowo system Windows Hello z funkcją rozpoznawania twarzy. Telefony premium mają wszystkie te właściwości, dodatkowo wspierając interfejs Continuum for Phones. Przykładem takiego urządzenia będzie Lumia 950/950 XL.

Windows 10 Mobile

Warto zauważyć, że phablety z Windows 10 Mobile zostały skategoryzowane przez Microsoft jako urządzenia z niskiej półki. Jedną z podstawowych cech, która odróżnia je od tabletów z Windows, jest rozmiar ekranu. Dla phabletów zarezerwowano przedział od 5,5 do 7 cali. Tablety mogą mieć odpowiednio 7, 8 lub od 10,1 do 12,5 cala. Tablety z ekranem o przekątnej 7 cali także będą działać pod kontrolą W10M. Urządzenia takie muszą obsługiwać Cortanę oraz być zgodne z interfejsem Continuum for Phones. Większe tablety (z ekranem od 8 do 12,5 cala) będą już sprzedawane z desktopowymi edycjami systemu Windows 10 (Home, Pro i Enterprise).

Windows 10 Mobile

Microsoft szczegółowo zdefiniował też inne typy urządzeń, na których uruchomimy Windows 10. Są to "hybrydy" 2-w-1, notebooki, komputery PC (desktop), zestawy all-in-one, serwery i urządzenia wbudowane (IoT). Wszystkie dane i parametry znajdziecie na stronie Microsoft Hardware Dev Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-compartmentalizes-windows-10-mobile-with-recommended-device-types

Polecamy również w kategorii Urządzenia