Poznaj interfejs HoloLens i jego nowe aplikacje

Poznaj interfejs HoloLens i jego nowe aplikacje

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:04
30.03.2016
0 komentarzy
1395 wyświetleń

Po miesiącach spekulacji stało się jasne - HoloLens jest już wysyłany firmom i deweloperom, którzy zamówili egzemplarze w przedsprzedaży. Trzymając deweloperską edycję urządzenia, oficjalnie ogłosił to Kudos Tsunoda, jedna z głównych postaci w rozwoju HoloLens. Na temat samego urządzenia i deweloperskich dodatków (w tym emulatora na komputery PC) pisaliśmy już wiele. Dziś możemy pochylić się nad tematem dedykowanych mu interaktywnych aplikacji. Zapnijcie pasy. Lecimy w kosmos!

Jak być może pamiętacie, Microsoft zorganizował konkurs “Share Your Idea”, w którym społeczność głosowała na najlepszy projekt aplikacji dla HoloLens. Zwyciężyła aplikacja o nazwie Galaxy Explorer, kosmiczny symulator, który pozwoli na realistyczne podróżowanie po Drodze Mlecznej i dostarczy interesujących faktów na jej temat. Jak poinformował dziś Microsoft, projekt jest kompletny i wkrótce stanie się dostępny do pobrania ze Sklepu Windows. Co istotne, Microsoft opublikuje jego kod źródłowy, co oznacza, że Galaxy Explorer przechodzi na open source. Już teraz w repozytorium GitHub znajdziemy sporo szczegółów technicznych dotyczących programu. Ma to na celu pokazanie, jak łatwo jest napisać aplikację dla HoloLens.

Druga aplikacja (a właściwie całe przedsięwzięcie) jest nie mniej kosmiczna od tej powyżej. Jeśli do tej pory nie byliście przekonani co do tego, że HoloLens wybiega w przyszłość, powinniście rzucić okiem na nowy projekt o nazwie Destination Mars. Jest to kolejny owoc partnerstwa Microsoftu z NASA. Po wysłaniu egzemplarzy HoloLens na Międzynarodową Stację Kosmiczną przyszedł czas na nieco bardziej przyziemne działania. Destination Mars to interaktywna wystawa, która przy użyciu HoloLens pozwoli eksplorować powierzchnię "Czerwonej Planety". Wystawa łączy fizyczne elementy i hologramy, zbudowane na podstawie autentycznie zarejestrowanych obszarów Marsa. Doświadczyć tego można już dziś, o ile oczywiście znaleźliśmy się wśród szczęśliwców na BUILD 2016. Wystawa jest dostępna dla uczestników konferencji na piętrze Moscone Center w San Francisco.

Przy okazji zachęcamy Was do obejrzenia prezentacji interfejsu Windows 10 dla HoloLens - w tym działania menu Start i innych natywnych aplikacji. Przypominamy też o emulatorze HoloLens, z którego skorzystać może każdy, również nie posiadający własnego egzemplarza. Wideo możecie zobaczyć poniżej:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-releases-hololens-galaxy-explorer-app-source-code

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor