Power BI zapewni szczegółową analitykę administratorom Office 365

Power BI zapewni szczegółową analitykę administratorom Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:36
11.10.2016
0 komentarzy
2207 wyświetleń

Na przestrzeni ostatnich lat Microsoft pracował nad możliwościami i dostępnością platformy Power BI. W tym roku został wydany klient Power BI dla PC i tabletów z Windows 10, który poprzedziły aplikacje mobilne dla Windows 10 Mobile, iOS i Androida. Kolejną wartą odnotowania nowością jest osadzanie analiz Power BI wewnątrz niezależnie rozwijanych aplikacji i witryn internetowych. Teraz przyszedł czas na administratorów Office 365, którym Power BI pomoże analizować i lepiej rozumieć aktywność użytkowników.

Microsoft do użytku (w wersji Preview) oddał zestaw narzędzi o nazwie Office 365 adoption content pack. Pozwala on wizualizować i analizować dane o użytkowaniu Office 365, tworzyć własne raporty i udostępniać wnioski wewnątrz organizacji z uwzględnieniem takich atrybutów, jak lokalizacja czy wydział. "Raporty użytkowania w nowym panelu admina Office 365 są świetnym punktem wyjścia, by lepiej zrozumieć tę kwestię. Wielu z was przesyłało nam jednak komentarze, że chcielibyście mieć możliwość dalszych analiz tych danych, biorących pod uwagę specyficzne działy lub regiony, w których klienci używają Office 365, a także które produkty są najczęściej użytkowane w procesach komunikacji" - tłumaczy Microsoft, jednocześnie ogłaszając ograniczony dostęp (Preview) do adoption content pack dla klientów Office 365. Przykłady otrzymywanych danych zobaczycie na zrzutach ekranu poniżej:

Główny pulpit administratora oferuje wgląd w cztery kluczowe aspekty:

  • Adopcja, identyfikacja liczby aktywnych, logujących się po raz pierwszy i powracających użytkowników w odniesieniu do produktu.
  • Komunikacja, śledzenie przepływu maili, mierzenie użytkowania Skype i Yammer.
  • Współpraca, mierzenie użytkowania OneDrive i SharePoint w odniesieniu do udostępnianych dokumentów i zajmowanego miejsca w chmurze.
  • Aktywacja, dostarczanie wglądu w aktywacje wśród użytkowników, wliczając w to liczbę i typ urządzeń.

Adoption content pack jest już dostępny dla klientów Office 365. By zacząć testować go w wersji poglądowej, należy wysłać maila na adres O365usagePowerBIPreview@service.microsoft.com, dołączając swój Tenant ID. Rejestracja zakończy się 16 października. Jeśli jednak wolicie poczekać na oficjalne wydanie, będzie ono dostępne pod koniec grudnia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/10/10/announcing-the-preview-of-the-office-365-adoption-content-pack-in-power-bi/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor