Potężne narzędzie dostępne dla Office 365

Potężne narzędzie dostępne dla Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:25
12.02.2014
0 komentarzy
2419 wyświetleń

Po raz pierwszy Power BI dla użytkowników Office 365 i Excela został zapowiedziany w kwietniu 2013 r. Od kilku miesięcy dostępna była wersja demonstracyjna aplikacji. Dziś Microsoft ogłosił, że potężne narzędzie do zarządzania wielkimi zasobami danych będzie dostępne dla wszystkich subskrybentów Office 365.

Power BI został zaprojektowany, by ułatwić użytkownikom Excela wyszukiwanie, pobieranie, analizowanie i wyświetlanie dużych zasobów danych. Analiza odbywa się m.in. poprzez trójwymiarowe mapy, zintegrowane z arkuszem kalkulacyjnym. Jak twierdzi Microsoft, Power BI przeszedł niemałą ewolucję od czasu pierwszej zapowiedzi: Przykładowo Power Query w Excelu pozwala na łatwe wyszukiwanie i dostęp do danych wewnątrz Twojej organizacji lub ze źródeł publicznie dostępnych. Dodatkowo jeśli prześlesz swoje arkusze Excela do Power BI, możesz wyszukiwać dane, zadając pytania w języku naturalnym i błyskawicznie otrzymywać odpowiedzi w formie interaktywnych wykresów lub grafów.

Cena Power BI różni się w zależności od edycji narzędzia. Koszt najtańszej z nich to 33 dolary miesięcznie jako dodatek do Office 365 w wersjach E3 i E4, choć w tym momencie obowiązuje cena promocyjna - 20 dolarów - i prawdopodobnie na tym poziomie póki co się utrzyma. Samodzielna wersja aplikacji to już koszt rzędu 40 dolarów. Wreszcie Power BI w pakiecie z Office 365 ProPlus kosztuje 52 dolarów miesięcznie. Dla wszystkich edycji udostępniono darmowe wersje trial.

Power BI z pewnością przywodzi na myśl Microsoft Access. Narzędzie ma jednak znacznie szersze zastosowanie i w pełni radzi sobie z zewnętrznymi bazami danych, masywnymi transferami danych i działaniem w chmurze. Ma także nieco inne zastosowanie, które odpowiada na potrzeby klientów biznesowych i wszystkich tych, którzy zarządzają i analizują wielkie pokłady informacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-makes-power-bi-generally-available-for-all-office-365-users

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor