Popularność HoloLens w Europie większa niż USA?

Popularność HoloLens w Europie większa niż USA?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:34
06.01.2018
0 komentarzy
1015 wyświetleń

Pamiętacie HoloLens Hardhat Adapter, modyfikację chroniącą zestaw HoloLens w trudnych warunkach? Adapter pozwalający wpiąć gogle mieszanej rzeczywistości w kask ochronny bez utraty funkcjonalności i bezpieczeństwa obydwu elementów, trafił do globalnej sprzedaży w grudniu. Jego producent, Meemim, po niecałym miesiącu opublikował garść statystyk, które mówią wiele o popularności nie tylko jego zewnętrznego rozwiązania, ale i samego HoloLens.

HoloLens Hardhat Kit

Akcesorium umożliwiające pracę z HoloLens w warunkach ochronnym doczekało się do tej pory zamówień z sześciu krajów, choć tak naprawdę odznaczają się tylko cztery: USA, Holandia, Francja i Kanada (pozostałe dwa to Wielka Brytania i Portugalia). O ile najwięcej zamówień pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (prawie 40%), to już z samego wykresu widać, że suma udziałów zamówień z Europy sięga około 50%. Pozostałe 10% należy do Kanady. Choć zamówienia nie są zbytnio zróżnicowane geograficznie, zainteresowanie produktem jest znacznie szersze. Jak widać na drugim slajdzie, w kwestii zapytań o produkt najwięcej pochodzi z USA (ok. 37,5%), a następnie z pozostałych krajów składających zamówienia, choć już w innej kolejności. Znaczące są też regiony, w których do sprzedaży HoloLens Hardhat Adaptera jeszcze nie doszło - Niemcy, Finlandia, Włochy, Hiszpania, Japonia, Norwegia, Portugalia, Dania i inne.

Twórcą rozwiązania jest Meemim, sam działający jako dostawca systemu informacji geograficznej. Ostatni z jego wglądów dotyczy zainteresowania według przemysłu. Największy udział miała branża budowlana (czemu raczej trudno się dziwić), a następnie oprogramowania, inżynierii, konsultingu, petrochemiczna, morska i energetyczna.

Zdaniem producenta statystyki te mogą nie do końca pasować do badań naukowych, ale dają pewien wgląd w kondycję HoloLens na poszczególnych obszarach. Tym samym dostrzegamy, że zainteresowanie zestawem rzeczywistości mieszanej Microsoftu jest spore także poza jego rodzimym USA i ma się całkiem nieźle w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hololens-hardhat-order-stats-suggest-hololens-more-popular-in-europe-than-usa/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor