Poprawiona responsywność Bing na tabletach Amazona

Poprawiona responsywność Bing na tabletach Amazona

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:59
18.03.2019
201 wyświetlenie

Urządzenia mobilne dla wielu z nas stały się podstawowym sprzętem do przeglądania Sieci, dlatego wielu twórców witryn kładzie mocny nacisk na optymalizację pod kątem ich niewielkich ekranów. Jak twierdzi Microsoft, tablety odgrywają ważną rolę w sukcesie Bing i wielu użytkowników za ich pośrednictwem sprawdza wiadomości, sprawdza wyniki sportowe i szuka rozrywki. By poprawić ich doświadczenia, Microsoft wybrał połączenie bibliotek React + Redux.

By lepiej zoptymalizować Bing na urządzeniach z różnymi rozmiarami ekranu i formatami obrazu, dostarczając płynnego i estetycznie przyjemnego doświadczenia, Microsoft całkowicie przeprojektował stronę domową Bing dla tabletów Amazon Fire.

Jest to pierwsze duże doświadczenie przeglądania w Bing, które jest w całości renderowane po stronie klienta z użyciem React, podczas gdy Redux odpowiada za zarządzanie stanem pomiędzy kartami. Większość ekosystemu przeglądania Bing jest renderowana po stronie serwera, niemniej jednak dla doświadczeń, które są wysoce interaktywne, wysoce przystosowujące się i napędzane przez API, takich jak feedy czy spersonalizowane newsy z Sieci, rendering po stronie klienta jest lepszym wyborem. Oceniliśmy wiele opcji dla renderingu po stronie klienta i stanęło na React + Redux z uwagi na jego pełen zakres świetnych funkcjonalności, wysoką wydajność i łatwość rozwoju. Jako że inne doświadczenia Bing (takie jak funkcje kamery w aplikacji Bing na iOS) już używają React, było to dla nas naturalnym wyborem.
– Microsoft

Projektowanie strony dla urządzeń w różnych rozmiarach może być wyzwaniem. Sam tablet Fire występuje w wersjach od 7 do 10,1 cali. Microsoft zbudował UI, który jest responsywny w układach od jedno- do wielokolumnowych, zaś React pomaga w płynnej adaptacji tych wymiarów. Klient napędzany jest przez RESTFUL API, odpowiadający za dane i pamięć podręczną.

Bing

Microsoft dodaje, że obecnie doświadczenie to działa tylko na tabletach Amazon Fire z przeglądarką Silk, ale ciągle trwają eksperymenty z innymi platformami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.bing.com/search-quality-insights/2019-03/Bing-and-React-on-Amazon-Tablets

Polecamy również w kategorii Bing