Polskie liceum jako jedyne z Europy zostało zaproszone do Redmond

Polskie liceum jako jedyne z Europy zostało zaproszone do Redmond

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:11
19.03.2019
521 wyświetlenie

Polskie szkoły wbrew pozorom bardzo dobrze odnajdują się w świecie nowych technologii, a kadra nauczycielska zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne i pomocne w procesie nauczania może być zastosowanie nowych technologii. Wie o tym również Microsoft, który w tym celu powołał program Microsoft Flagship School, którego celem jest nawiązanie partnerstwa między gigantem z Redmond a szkołami na całym świecie. 17 LO z Gdyni jest przykładem takiej szkoły i to przykładem wyjątkowym.

Polska kadra nauczycielska w Redmond

Gdyńska szkoła jako jedyna z Europy Centralnej została zaproszona na światowy szczyt flagowych szkół Microsoft. Do centrali giganta w Redmond, jako jedyna ze wszystkich europejskich szkół biorących udział w programie, pojechała reprezentacja polskiej szkoły. 17 LO jest właśnie w trakcie dużej transformacji i jego nowa siedziba zostanie otworzona już 1 września. To idealny, podatny grunt do implementacji nowych rozwiązań, a dyrektorka szkoły, Oktawia Gorzeńska, chce dzięki współpracy z Microsoftem zbudować nowoczesną "szkołę, która działa". Taką, w której ani kadra nauczycielska, ani uczniowie nie boją się nowych technologii i aktywnie je wykorzystują.

Sama idea takiej szkoły jest o wiele bardziej rozbudowana i jest to temat na szerszy tekst. Niemniej serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że jak najwięcej polskich szkół zdecyduje się na nawiązanie partnerstwa z amerykańskim gigantem. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak Office 365, Teams czy SharePoint może znacznie ułatwić proces nauczania - to jest fakt! Więcej na temat tego wydarzenia można przeczytać na polskiej stronie Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/pl-pl/features/microsoftmowi-gdynska-szkola-jako-jedyna-z-europy-centralnej-zaproszona-na-swiatowy-szczyt-flagowych-szkol-microsoft/

Polecamy również w kategorii Microsoft