Polska premiera Microsoft Dynamics AX 4.0

Polska premiera Microsoft Dynamics AX 4.0

 Adam Stępień
Adam Stępień
00:00
01.03.2007
0 komentarzy
3314 wyświetlenia
Microsoft poinformował o wprowadzeniu na polski rynek najnowszego produktu dla przedsiębiorstw – systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX 4.0. Polska wersja systemu jest dostępna dla klientów za pośrednictwem certyfikowanych partnerów wdrożeniowych. Premierowa wersja Dynamics AX jest przełomowym systemem nowej generacji ERP (enterprise resource planning).

Jedne z najbardziej znaczących innowacji leżą w samej platformie technologicznej, zaprojektowanej tak, by umożliwić jeszcze lepszą integrację, elastyczność i dostosowanie do potrzeb przedsiębiorstw, poprawić dostępność informacji biznesowych i ułatwić podejmowanie kluczowych decyzji. Do najistotniejszych zmian należy standaryzacja metod raportowania i analizy informacji. W tej wersji systemu Dynamics AX użytkownicy korzystają z usług SQL Server 2005 Reporting Services tworząc, analizując i udostępniając raporty. AX 4.0 tworzy przyjazne środowisko pracy udostępniając informacje za pośrednictwem interfejsu Microsoft Office i wykorzystując portale. Poprzednio użytkownicy systemów klasy ERP często byli zdani na zamknięte środowisko związane z niestandardową technologią. Dzięki AX 4.0 każdy użytkownik może korzystać z funkcji systemu poprzez Web Parts na standardowej platformie portalowej Microsoft Sharepoint Server.

" Nasz nowy system klasy ERP jest dalszą realizacją strategii „Budujmy wspólnie biznes” polegającej na interakcji z przedsiębiorstwami” – powiedział Jacek Chwalisz, dyrektor Microsoft Dynamics – „Mamy nadzieję, że to nowe oprogramowanie dla polskich przedsiębiorstw będzie nie tylko wielką pomocą w codziennym zarządzaniu biznesem oraz dynamicznym podejmowaniu decyzji, ale również inspiracją do dalszego rozwoju.”


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/07_03/01.mspx

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu

Komentarze

Skomentuj

Autor