Połączenie lustrzanki z HoloLens? Czemu nie!

Połączenie lustrzanki z HoloLens? Czemu nie!

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:30
15.02.2017
0 komentarzy
1264 wyświetlenia

Gogle Microsoftu mają wiele zastosowań zarówno jako urządzenie w celach rozrywkowych, jak i zawodowych, o czym wspominaliśmy niejednokrotnie. Jednym z głównych plusów HoloLens jest niewątpliwie możliwość dzielenia się naszymi doświadczeniami z innymi. Microsoft zaprezentował, jak tego dokonać w prosty sposób za pomocą Spectator View.

Połączenie HoloLens z lustrzanką

Na tę chwilę dostępność HoloLens jest bardzo ograniczona, a co za tym idzie, cena jest dość wysoka. Posiadaczami egzemplarza są zazwyczaj firmy, które zakupiły gogle w celu stworzenia pod nie aplikacji. Obecnie problemem może być przedstawienie partnerom biznesowym stworzonego produktu, ponieważ na razie wątpliwym jest, aby każdy z nich posiadał egzemplarz gogli. Oczywiście ten problem dotyczy również zwykłych użytkowników. Dlatego Microsoft wyszedł naprzeciw oczekiwaniom posiadaczy HoloLens, prezentując Spectator View. Jest to sposób, który umożliwia swobodne dzielenie się doświadczeniami związanymi z goglami Microsoftu, tyle że z perspektywy trzeciej osoby. Polega to na zamontowaniu HoloLens na aparacie DSLR, który będzie rejestrować i udostępniać nagranie. Należy także spełnić cztery warunki:

  • aplikacja powinna być tak zaprojektowana, aby umożliwiała widok z perspektywy widza,
  • użytkownik korzystający z HoloLens powinien również używać tej aplikacji,
  • aparat rejestrujący powinien zapewniać widok z perspektywy trzeciej osoby,
  • na komputerze powinna zostać uruchomiona aplikacja umożliwiająca udostępnianie rejestrowanych doświadczeń włącznie z hologramami.

Rejestrowanie obrazu za pomocą aparatu ma swoje zalety. Można go postawić w dogodnym miejscu tak, aby rejestrował większy obszar pokazu. Dzięki temu unika się również gwałtownych ruchów głowy, które mogą powodować rozmazanie lub brak ostrości w strumieniowanym obrazie. Na tę chwilę jednak ceny HoloLens są na tyle wysokie, że niewielu użytkowników pozwoli sobie na zakupienie aż dwóch sztuk, ale ten sposób może przydać się w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-spectator-view-hack-lets-you-share-your-hololens-experience-with-others

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor