Połączenia telefoniczne w nowej aktualizacji Teams

Połączenia telefoniczne w nowej aktualizacji Teams

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:54
24.01.2018
0 komentarzy
1216 wyświetleń

Skype dla firm ma zostać wkrótce zastąpiony przez Microsoft Teams. Aktualnie obie aplikacje się niejako dublują, pełniąc rolę komunikatora wewnątrz organizacji. Jednak Skype miał przewagę nad Teams chociażby przez możliwość łączenia się z numerami telefonicznymi. Miał, bowiem Teams w wersji na Androida i iOS otrzymał właśnie aktualizację, która dodaje taką właśnie funkcjonalność.

Microsoft Teams Android

Teams już wcześniej pozwalał na wykonywanie połączeń głosowych, lecz Microsoft bardzo stara się stale rozwijać aplikację, aby bez problemu mogła zastąpić Skype dla firm. Aby wykonywać połączenia telefoniczne musimy posiadać licencję Enterprise Voice w naszej usłudze Office 365. Wystarczy wtedy tylko wybrać ikonkę słuchawki, wybrać numer na klawiaturze i kliknąć klawisz połączenia. Jeśli jakiś z naszych kontaktów posiada przypisany numer telefonu, również będzie mogli w ten sposób się z nim skontaktować.

Poza tym, nowa aktualizacja wprowadza nową Kartę Zadania która pomoże organizować komunikację nauczycielom i uczniom w zespole zajęciowym. Dodano również możliwość ukrywania czatu na liście przez jego naciśnięcie i przytrzymanie. Jak widać odstawienie Skype dla firm zbliża się wielkimi krokami a sama aplikacja jest już delikatnie rzecz ujmując, zakurzona. Teams sprawuje się dużo lepiej w komunikacji w ramach organizacji a to dzięki nowym funkcjom, których przybywa z każda kolejną aktualizacją. Nowa wersja aplikacji jest już dostępna zarówno na iOS jak i Android. Można je pobrać z Apple AppStore oraz Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/24/microsoft-teams-app-receives-external-phone-call-option-latest-update/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor