Pokemon GO w kręgu zainteresowań Microsoft. Będzie wersja na HoloLens?

Pokemon GO w kręgu zainteresowań Microsoft. Będzie wersja na HoloLens?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:24
14.07.2016
0 komentarzy
1774 wyświetlenia

Czy już wszystkie masz? O ile przez ostatni tydzień nie przebywaliście na innej planecie, z pewnością nie umknął waszej uwadze fenomen Pokemon GO. Uniwersum, które triumfy w naszym kraju święciło w okolicach roku 2001, przeżywa teraz światowy renesans. Nie chodzi jednak o serial anime, naklejki, ani kapsle. Technika poszła do przodu, a Pokemony można łapać za sprawą aplikacji opartej na rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). Dla wielu laików jest to pierwsze zetknięcie z AR, zaś dla Microsoftu jeszcze jedna szansa. Boom na Pokemony został dostrzeżony przez samego CEO Microsoft, Satyę Nadellę. Czy gra doczeka się odpowiednika na HoloLens i Windows 10? O tym poniżej.

Rzeczywistość rozszerzona to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych obszarów oprogramowania i sprzętu. Deweloperzy prześcigają się w rozwiązaniach, które łączą świat rzeczywisty z obiektami wirtualnymi. Najprościej do tego wykorzystać smartfon lub tablet, bowiem większość potencjalnych użytkowników takie urządzenie już posiada. Z drugiej strony powstały dużo bardziej wyrafinowane konstrukcje, takie jak choćby HoloLens. Jego premiera (a dokładniej - wersji deweloperskiej) minionej zimy nie wiązała się z premierą zbyt wielu dedykowanych aplikacji i gier, lecz raczej pozwoliła deweloperom na tworzenie z wykorzystaniem platformy. Nim na rynek wejdzie konsumencka edycja HoloLens, platforma musi posiadać przyciągające klientów oprogramowanie. Przykładem może być Pokemon GO, którego popularność ucieszyła dyrektora Microsoft, Satyę Nadellę.

"Całe to zainteresowanie Pokemon GO przy odrobinie szczęścia przeniesie się na wzrost zainteresowania HoloLens. Myślę, że to fantastycznie zobaczyć, jak budowane są aplikacje [korzystające z] rzeczywistości rozszerzonej, ponieważ najlepsza rzecz, jaka może ci się przydarzyć, gdy tworzysz nową kategorię, to aplikacje, które są zabójczymi aplikacjami, niezależnie czy jest to gra, czy też scenariusz przemysłowy, w który można zainwestować" - tłumaczy Nadella. Na razie nie jest jasne, czy i kiedy Pokemon GO zawita do Windows Holographic, tym niemniej Microsoft uważa, że fenomen gry zwiększy publiczną i komercyjną świadomość dotyczącą AR, co przełoży się na lepszą rozpoznawalność HoloLens.

Jako ciekawostkę warto przytoczyć jeszcze informacje o pewnej petycji. Dotyczy ona wydania Pokemon GO na urządzenia z Windows 10/Windows 10 Mobile i w ciągu ostatnich miesięcy znalazło się pod nią ponad 50 000 podpisów. Autorzy petycji dążą do 75 000, by następnie przekazać wszystko firmie Niantic. Co ciekawe, w treści petycji znalazło się kilka faktów dotyczących Windows, które mają zainteresować dewelopera platformą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-ceo-pokmon-interest-will-hopefully-translate-into-interest-in-hololens

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor