Pojawiła się finalna nazwa funkcji błyskawicznego parowania urządzeń Bluetooth

Pojawiła się finalna nazwa funkcji błyskawicznego parowania urządzeń Bluetooth

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:00
01.03.2018
0 komentarzy
1070 wyświetleń

Jednym z wyzwań stojących przed pracownikami Microsoftu, jest nadanie nowym projektom i funkcjom nazw. To właśnie dzięki nim użytkownicy w łatwy sposób mogą się zorientować z czym mają do czynienia, w przeciwieństwie do sytuacji w których spotykają się z technicznym i niezrozumiałym dla nich bełkotem. W chwili obecnej najbardziej spopularyzowanym systemem nazewnictwa, jest ten dwufazowy – podczas produkcji nadawana jest nazwa robocza, po jej zakończeniu zaś właściwa. To właśnie dlatego wiele nowości z Insidera debiutuje z wykorzystaniem zupełnie odmienionymi nazwami.

Bluetooth to podstawa dla wielu typów słuchawek

Sytuacja ta powtórzy się również w przypadku najnowszego rozwiązania Microsoftu, dotyczącego łączności Bluetooth. Znana wcześniej jako streamlined pairing experience funkcja błyskawicznego parowania urządzeń zadebiutuje w Redstone 4 już pod nazwą Swift Pair (szybkie parowanie). Pozwoli to uniknąć zbędnych pomyłek i w jasny sposób wyjaśni, do czego ma ona służyć.

Dla przypomnienia, funkcja szybkiego parowania dostępna jest już w testowych wersjach Windows 10 od chwili wprowadzenia builda 17093. Niestety, w dalszym ciągu obsługuje ona zaledwie kilka akcesoriów, i to tylko tych zawierających w swojej nawie słowo Surface. Oznacza to, że za jej pomocą nie podłączymy do komputera słuchawek bezprzewodowych – przynajmniej na razie.

Najbliższa wielka aktualizacja (Redstone 4), mająca wprowadzić do Windows 10 między innymi nową metodę parowania, pojawi się na naszych komputerach prawdopodobnie za niewiele ponad miesiąc. Całkiem możliwe, że w czasie tym Microsoft postara się o usprawnienie Swift Pair, przy czym najmilej widziana byłaby oczywiście jego większa kompatybilność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/03/01/redstone-4s-new-bluetooth-streamlined-pairing-feature-got-name/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor