Pojawił się koncept przedstawiający wizję nowego okna otwierania pliku

Pojawił się koncept przedstawiający wizję nowego okna otwierania pliku

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:23
07.03.2018
4 komentarze
1128 wyświetleń

System operacyjny Windows 10 jest ogromnym środowiskiem, na które składają się setki rozmaitych programów połączonych w jedną, spójną całość. Oczywiście ideał nie istnieje, wobec czego Microsoft stale stara się ulepszyć Dziesiątkę na wszelkie możliwe sposoby, zaś starania te niezmiennie doceniane bądź krytykowane są przez całe rzesze fanów. Wielu spośród nich wysyła przy tym również swoje sugestie i prośby, głównie w ramach programu Windows Insider. Niestety, wśród całej masy spamu wysyłanego do Microsoftu wyjątkowo trudno dostrzec pojedyncze, genialne pomysły. Sytuację ratują nieco grafiki koncepcyjne, które z biegiem czasu mogą zostać zauważone przez projektantów Microsoftu.

Wiele osób to rówież wiele niestandardowych aplikacji

Jedną z ciekawszych z nich jest dzieło jednego z użytkowników serwisu Reddit, niejakiego Centontimu. W jego wizji zmianom uległo okno służące do wybrania sposobu otwarcia pliku, wywoływane przy użyciu opcji Otwórz za pomocą. Najsilniejszym elementem projektu jest pasek wyszukiwania, nieobecny w oryginalnym oknie. Jego implementacja znacząco uprościłaby życie osobom używającym niestandardowych aplikacji, bowiem obecnie są one zmuszone do wysunięcia pełnej listy aplikacji i nawigacji w niej przy użyciu rolki myszy – to zaś co oczywiste, niepotrzebnie przedłuża cały proces uruchomienia pliku.

Koncept okna służącego do wyboru sposobu otwarcia pliku

Kolejną zmianą jaką zaobserwować możemy na grafice koncepcyjnej jest zastosowanie fluent design, dzięki czemu okno wygląda po prostu lepiej. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że przemiana graficzna tego elementu systemowego i tak jest konieczna, bowiem Microsoft nieustannie wprowadza nowy design do kolejnych rejonów Windows 10. Co prawda zauważyć możemy nieco problemów z rozmieszczeniem ikon, jednak są to jedynie drobne błędy przy opracowywaniu konceptu.

Oczywiście powstanie opisanego konceptu nie oznacza, że czekają nas w najbliższym czasie jakiekolwiek zmiany powiązane z przerobionym w nim oknie. Niemniej, ten właśnie element systemu nie był modyfikowany przez giganta już od czasów Windows 8 – może więc czas już najwyższy, by to zmienić?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/03/05/new-concept-file-association-box-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • zakius 10:46 07.03.2018

  jak nie przestana pakować tego neona gdzie popadnie to po prostu wyłączę aktualizacje...

 • Ioio 12:27 07.03.2018

  Nie wyłączysz ;)

 • Amadeusz Labuda 12:36 07.03.2018

  Taki już urok Windows 10, zawsze można system obsługiwać z poziomu PowerShella :)

 • zakius 13:18 07.03.2018

  jak po tych wszystkich lunach, aero i glassach w końcu zrobili ładny system to muszą to zepsuć... cóż, ze sklepu i tak nie korzystam to wyłączenie aktualizacji nie boli

Skomentuj

Autor