Pojawi się nowa wersja Microsoft Band?

Pojawi się nowa wersja Microsoft Band?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:42
04.05.2018
0 komentarzy
1242 wyświetlenia

Microsoft Band doczekał się dwóch wersji, a teraz, pomimo śmierci całego ekosystemu mobilnych okienek, być może doczekamy się powrotu opaski w jej trzeciej odsłonie. Jak zawsze, zaczyna się od patentów, więc nie możemy być pewni, jak wyglądać będzie Band 3, lecz można na ich podstawie wywnioskować, jakie funkcje będzie posiadać. Jedno jest pewne - Microsoft nie porzucił pomysłu całkowicie.

Microsoft Band 2

Patenty są dwa — pierwszy z nich jest zasadniczo kontynuacją poprzedniej konstrukcji urządzenia w kształcie pierścienia z elektrycznie przewodzącymi czujnikami skóry. Zgodnie z tym patentem czujniki te mogą być wykorzystywane do wykrywania poziomu stresu lub innych danych biometrycznych użytkownika. Technologia ta wykorzystywałaby sztuczną inteligencję do analizy wyników i oceny stanu zdrowia, ale patent ostrzega, że będzie to szacunkowa ocena i nie powinna zastępować kontroli lekarskiej. Drugi patent dotyczy technologii do pomiaru ciśnienia krwi. Same patenty mogą jedynie sugerować szereg różnych możliwości i zastosowań. Będzie to kolejna opaska czy może tym razem zegarek? Czy może jedno i drugie? W końcu oba urządzenia mają swoją liczną grupę docelową.

Microsoft Band Patenty

Microsoft już raz miał zamiar spróbować swoich sił z inteligentnym zegarkiem, projektując urządzenie Mooraker. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o uchwyceniu prototypu tego urządzenia na wideo. Projekt został niestety zamknięty i zegarka się nie doczekaliśmy w sprzedaży. Zresztą sam Microsoft Band w obu wersjach nie został wyprodukowany w dużej ilości i był trudno dostępny, choć przyznać trzeba, że cieszył się naprawdę sporym zainteresowaniem. Teraz gigant może chcieć uniknąć podobnych błędów i uderzyć z pełną mocą, wypuszczając różne typy urządzeń w tej samej chwili. Nową opaskę lub zegarek zobaczymy najpewniej razem z Suraface Phone, czyli na dobrą sprawę nie wiadomo dokładnie kiedy. Czyżby nadchodził Surface Band lub Surface Watch?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-applied-for-a-number-of-band-related-health-tech-patents/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor