Pogłębiono integrację Adobe Document Cloud z Office 365

Pogłębiono integrację Adobe Document Cloud z Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:42
19.06.2018
0 komentarzy
571 wyświetlenie

Microsoft i Adobe zacieśniają więzy. Dzięki pogłębionej integracji Document Cloud z Office 365 użytkownicy Office 365 zyskują możliwość tworzenia, manipulowania i oglądania wysokiej jakości, bezpiecznych PDF-ów w aplikacjach online Office 365 - bezpośrednio z paska narzędzi Microsoft Word, Excel i PowerPoint oraz w OneDrive i SharePoint. Pojawiły się też nowe opcje konwersji i konsolidacji PDF.

Adobe Document Cloud z Office 365

We wrześniu zeszłego roku Microsoft rozszerzył partnerstwo strategiczne z Adobe, by skupić się na integracjach Adobe Sign z produktami Office 365, takimi jak Teams, SharePoint czy Outlook. Jak twierdzi Microsoft, klienci świetnie wykorzystali te połączenia i na kanwie tego sukcesu powstały nowe możliwości, pozwalające oszczędzić czas. Przykładowo integracja z usługami PDF, mogącymi stanowić część doświadczenia Office 365, pozwala teraz wygodnie pracować z dokumentami PDF. Po integracji PDF services z Office 365 użytkownicy mają dostęp do bogatych funkcji, m.in. podglądu PDF bezpośrednio w OneDrive i na stronach SharePoint.

PDF jest szeroko rozpowszechnionym formatem w scenariuszach związanych z raportowaniem, udostępnianiem i współpracą, ale też tworzeniem finalnych lub archiwalnych wersji zawartości, obejmującej czasem wiele różnych plików. Dzięki wspomnianej integracji i nowej funkcjonalności Combine Files od Adobe możemy teraz zaznaczyć wiele plików i włożyć je do jednego PDF-a. Wystarczy kilka kliknięć w bibliotekach dokumentów SharePoint.

Adobe Document Cloud z Office 365

Usługi PDF są już dostępne z poziomu wstążki w aplikacjach online Word, Excel i PowerPoint. Technicznie rzecz biorąc, są one wraz z możliwościami Adobe Sign i nadchodzącymi rozszerzeniami Adobe Reader częścią Adobe Document Cloud. By jednak zacząć ich używać, potrzebna jest integracja ze strony administratora Office 365 - jak jej dokonać, wyjaśnia Adobe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/06/18/updates-to-adobe-document-cloud-bring-integrated-pdf-services-to-office-365/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor