Podwojone rozmiary skrzynek w Exchange Online i Office 365

Podwojone rozmiary skrzynek w Exchange Online i Office 365

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:17
02.09.2013
0 komentarzy
3145 wyświetleń

Pojemność podstawowych skrzynek pocztowych we wszystkich planach Exchange Online i Office 365 wzrosła dwukrotnie do 50 GB. Proces powiększania skrzynek użytkowników już się rozpoczął i ma zakończyć się w listopadzie.

Jest to kolejna w ostatnim czasie zmiana w usługach Microsoft, nawiązująca do złożonej przez firmę obietnicy o nieustannym polepszaniu produktu Office 365. Tym razem podwojone zostały praktycznie wszystkie skrzynki pocztowe subskrybentów, poza skrzynkami witryny. I tak podstawowe skrzynki we wszystkich planach Exchange Online i Office 365 wynoszą teraz 50 GB. Podobnie wygląda sytuacja ze skrzynkami archiwalnymi, przy czym - tak jak do tej pory - w planach specjalnych (Exchange Online Plan 2, Office 365 Enterprise E3 i E4, Government G3 i G4 oraz Education A3 i A4) skrzynki te mają rozmiar nieograniczony. Do 2 GB zwiększono także rozmiary skrzynek użytkowników w obu kioskach - Exchange i Office 365. Oczywiście odpowiednio wzrosły także pojemności pozostałych skrzynek, co przedstawia poniższa tabela.

Proces uaktualniania, który u wybranych użytkowników już się rozpoczął jest w pełni automatyczny, a sama zmiana nie ma żadnego wpływu na dotychczasowe opłaty za świadczenie usługi. Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń w poszczególnych planach można znaleźć na witrynie TechNet.

Dzięki nowym pojemnościom poszczególnych skrzynek nawet najaktywniejsi użytkownicy poczty elektronicznej nie będą musieli się już martwić, że nie pomieszczą one ich wiadomości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.office.com/b/office365tech/archive/2013/08/29/exchange-online-mailbox-sizes-are-doubling.aspx

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor