Podstawowy Windows 10 dla Internetu przedmiotów oficjalnie dostępny

Podstawowy Windows 10 dla Internetu przedmiotów oficjalnie dostępny

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:25
11.08.2015
0 komentarzy
2394 wyświetlenia

Microsoft ogłosił dziś publiczną dostępność systemu Windows 10 w edycji IoT Core, dedykowanej urządzeniom zbudowanym na bazie układów Raspberry Pi 2 i MinnowBoard Max. Wraz z nowym, i co ważne darmowym, systemem można już także pobrać odpowiedni zestaw narzędzi dla deweloperów. Aby można było z nich korzystać, wymagane jest posiadanie komputera PC z najnowszą kompilacją systemu Windows 10 (10240) oraz środowiskiem Visual Studio 2015.

W stosunku do wydania poglądowego wersji IoT wydanie końcowe wprowadza szereg istotnych poprawek oraz kilka nowych funkcji. Szczegółową listę zmian można znaleźć na dedykowanej im witrynie. Tu wspomnimy tylko, że wśród nich znalazły się chociażby usprawnione wsparcie dla języka Python i frameworka Node.js (w tym nowy szablon projektu Express Node.js), nawet 10-krotnie poprawiona wydajność interfejsu GPIO na Raspberry Pi 2 czy nowe API uniwersalnej platformy Windows, dające aplikacjom łatwą kontrolę nad funkcjami systemowymi, takimi jak strefa czasowa czy połączenia sieciowe.

Przypominamy, że Windows 10 IoT Core jest nową, zupełnie darmową w przypadku wspomnianych platform edycją systemu Windows, przeznaczoną dla małych, często pozbawionych ekranu urządzeń wbudowanych. Edycja ta nie oferuje znanego z komputerów osobistych interfejsu użytkownika, więc dla urządzeń wyposażonych we własny wyświetlacz konieczne jest opracowanie odpowiedniej aplikacji uniwersalnej, za pośrednictwem której użytkownik będzie się mógł komunikować z systemem. Co można przykładowo zbudować na tego rodzaju platformie? Zobaczcie na poniższy materiał wideo:

Windows 10 IoT Core w postaci obrazów ISO dla konkretnej platformy wraz z odpowiednimi narzędziami do rozwijania oprogramowania i pakietami SDK można już pobrać z Centrum dla deweloperów Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor