Podłączenie do istniejącej sieci bezprzewodowej

Podłączenie do istniejącej sieci bezprzewodowej

Autor: Adam Myszkowski

Opublikowano: 11/17/2009, 12:00 AM

Liczba odsłon: 18389

Unikamy kolejnego kabla leżącego na podłodze, a korzystając z komputera przenośnego mamy możliwość utrzymywania kontaktu Jeśli w komputerze mamy zainstalowaną kartę sieciową umożliwiającą bezprzewodowe łączenie się z Internetem, a także w pobliżu znajduje się punkt dostępowy sieci Wi-Fi (router bezprzewodowy, radiowa sieć osiedlowa, hotspot), warto skorzystać z takiej możliwości. ze światem wszędzie tam, gdzie znajdziemy zasięg sieci Wi-Fi. Korzystanie z sieci bezprzewodowych w Windows 7 jest bardzo proste i sprowadza się wyłącznie do kilku kliknięć myszką w celu podłączenia.

Po pierwsze należy oczywiście zadbać o to, aby karta sieciowa była włączona. Gdy już to zrobimy, przenieśmy wzrok na zasobnik systemowy. Wśród kilku ikonek systemowych obok zegara znajdziemy także symbol kilku pionowych kresek - to właśnie kontrolka sieci bezprzewodowych. Jeśli ją klikniemy, rozwinie się lista z punktami dostępowymi w zasięgu naszego komputera. Po najechaniu kursorem na poszczególne pozycje, w dymkach ukażą się podstawowe informacje o danej sieci. Warto zwrócić uwagę na to, jak nazywa się nasza sieć bezprzewodowa i znaleźć hasło do niej. Jeśli sami konfigurowaliśmy router, powinniśmy te dane znać, jeśli konfigurację przeprowadzał specjalista wysłany przez dostawcę Internetu, zapewne zostawił nam dane dostępowe.

Lista sieci bezprzewodowych

Podłączanie się jest bardzo proste - wystarczy na liście sieci kliknąć prawym przyciskiem myszki naszą sieć i z menu kontekstowego wybrać Połącz. Jeśli sieć jest zabezpieczona hasłem, system poprosi o nie w oddzielnym okienku. Po wpisaniu go i zatwierdzeniu, możemy już korzystać z Internetu. Od teraz, po kliknięciu prawym przyciskiem myszki naszego połączenia będziemy mieć do wyboru trzy pozycje:

  • Rozłącz - rozłącza aktualne połączenie i odcina dostęp do Internetu,
  • Stan - pozwala na monitorowanie przesyłanych danych, jakości sygnału i sprawdzenie przepustowości łącza. Kliknięcie przycisku Właściwości daje nam dostęp do konfiguracji karty sieciowej. Diagnozuj to z kolei narzędzie systemowe, które próbuje wykryć i rozwiązać problemy z połączeniem sieciowym. Kliknięcie przycisku Właściwości sieci bezprzewodowej daje zaś ten sam efekt, co opisana pozycja w następnym punkcie,
  • Właściwości - to opcje konfiguracyjne samego połączenia z konkretną siecią - opcje łączenia się z nią, oraz ustawienia zabezpieczeń.

Okno stanu sieci

Warto także pamiętać, że kliknięcie prawym przyciskiem myszki ikony sieci bezprzewodowych w zasobniku systemowym daje też możliwość szybkiego dostępu do Centrum sieci i udostępniania po wybraniu tej pozycji z menu kontekstowego. Centrum to umożliwia zaś na kompleksowe zarządzanie wszystkimi połączeniami sieciowymi komputera.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia