Pierwszy Windows Collaboration Display zaprezentowany na Microsoft Inspire

Pierwszy Windows Collaboration Display zaprezentowany na Microsoft Inspire

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:51
17.07.2018
0 komentarzy
590 wyświetleń

W zeszłym miesiącu Microsoft zapowiadał nową kategorię urządzeń o nazwie Windows Collaboration Displays. Są to duże, interaktywne ekrany (nieco na wzór Surface Hub) przeznaczone do pracy w salach konferencyjnych, zorientowane na pracę z usługami Microsoft 365, takimi jak Office, Teams i Whiteboard, a także z Azure IoT. Pierwsze urządzenie z tej kategorii ujrzało właśnie światło dzienne.

Windows Collaboration Display

Windows Collaboration Displays traktować można jako uzupełnienie lub tańszą wersję Surface Hub. Ważną cechą tej kategorii jest tzw. inteligencja przestrzenna, czyli zdolność adaptacji do różnego typu budynków z udziałem wbudowanych sensorów i Azure IoT. W zeszłym miesiącu Microsoft jedynie zapowiedział tę nową kategorię sprzętową, tymczasem dziś padła zapowiedź konkretnego jej przedstawiciela. Pionierem został Avocor, jeden z najszybciej rozwijających się producentów ekranów nastawionych na współpracę. Windows Collaboration Display jego autorstwa działa w rozdzielczości 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz i łączy się z dowolnym pecetem z Windows 10 za pomocy pojedynczego złącza USB-C. Wspiera on 20-punktowy dotyk, co pozwala na wspólne, fizyczne manipulowanie zawartością ekranu nawet 20 osobom jednocześnie (z założeniem, że każda posługuje się tylko jedną ręką czy piórem).

Windows Collaboration Display

Swoje urządzenie Avocor wyposażył również we wsparcie dla piór dotykowych, co zapewnić ma świetne doświadczenia pracy z Whiteboard - cyfrową, inteligentną wersją białej tablicy. Inne podzespoły to zintegrowane kamery, głośniki stereo i mikrofony dalekiego pola. Dzięki wbudowanym czujnikom Windows Collaboration Display może połączyć się z Azure IoT Smart Spaces, przez co dane przestrzenne, pochodzące z tych czujników, pomogą administratorom w podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym. "Pracowaliśmy wspólnie z Microsoft, by upewnić się, że Windows Collaboration Displays od Avocor działają bezproblemowo, maksymalizują doświadczenia Microsoft 365 dla zespołów i integrują się gładko z każdym przedsiębiorstwem" - mówił Scott Hix, CEO Avocor.

Windows Collaboration Display od Avocor wejdzie na rynek pod koniec tego lata. Już teraz można je jednak obejrzeć, jeśli przypadkiem trafimy do Las Vegas - ekspozycja mieści się w Microsoft Pavilion na konferencji Microsoft Inspire.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/first-windows-collaboration-display-previewed-at-microsoft-inspire/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor