Pierwsze zintegrowane systemy Azure Stack trafiły do sprzedaży

Pierwsze zintegrowane systemy Azure Stack trafiły do sprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:11
26.09.2017
0 komentarzy
988 wyświetleń

Azure Stack to oferowana przez Microsoft usługa chmury hybrydowej, która wprowadza funkcje chmury do środowisk on-premise działających na certyfikowanym sprzęcie Dell, HP, Lenovo i Cisco. Podczas dzisiejszej konferencji Ignite 2017 Microsoft ogłosił, że wstępne prace z partnerami sprzętowymi nad Azure Stack zostały już ukończone, a pierwsze takie zintegrowane systemy są już gotowe. Niebawem będzie też można przejść odpowiednie treningi i uzyskać związane z Azure Stack certyfikaty Microsoft.

Azure Stack

"Azure Stack jest rozszerzeniem platformy Azure, które zapewnia elastyczność i szybkie innowacje znane z chmury obliczeniowej w środowiskach lokalnych. Tylko usługa Azure Stack umożliwia dostarczanie usług z centrum danych organizacji, jednocześnie zapewniając równoważenie dzięki odpowiednim proporcjom elastyczności i kontroli — na potrzeby naprawdę spójnych wdrożeń chmur hybrydowych" - pisze Microsoft. Dziś, podczas pierwszego dnia Ignite 2017 padły trzy istotne zapowiedzi:

  • Pierwsze zintegrowane systemy Azure Stack są już gotowe: są to zestawy od Dell EMC, Hewlett Packard Enterprise (HP) i Lenovo. Klienci, którzy chcą je wdrożyć i zainstalować, mogą skontaktować się już z partnerami.
  • Więcej opcji zamówień: dostępne są także zintegrowane zestawy Azure Stack od Cisco. Microsoft poinformował też o planach wprowadzenia takich systemów jeszcze w tym roku przez Wortmann oraz o całościowym rozwiązaniu oferowanym przez Avanade.
  • Nowe treningi i certyfikaty Azure Stack: w najbliższych dniach zostanie uruchomiony 5-dniowy kurs Configuring and Operating a Hybrid Cloud with Microsoft Azure Stack, zaś w najbliższych miesiącach wydany zostanie darmowy pakiet kursów, w którego skład wejdą Azure Stack Fundamentals, Azure Stack Planning, Deployment and Configuration i Azure Stack Operations.

Więcej informacji na temat chmury hybrydowej Azure Stack wraz z ofertą i plikami do pobrania znaleźć można na polskiej stronie Microsoft Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/first-microsoft-azure-stack-systems-are-headed-to-your-datacenters/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor