Pierwsze zdjęcia prototypu nowego flagowca Lumia Talkman

Pierwsze zdjęcia prototypu nowego flagowca Lumia Talkman

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:13
05.08.2015
0 komentarzy
1871 wyświetlenie

Pod koniec bieżącego roku Microsoft ma zamiar wydać dwa nowe flagowe modele smartfonów Lumia, oznaczone nazwami kodowymi Talkman (Lumia 950) i Cityman (Lumia 950 XL). O ich rzekomych specyfikacjach pisaliśmy już wielokrotnie, a niedawno zaprezentowaliśmy Wam również trójwymiarowe modele przedstawiające możliwy wygląd smartfonu Cityman. Dziś natomiast możemy Wam już pokazać, jak wygląda działający prototyp drugiego z tych urządzeń.

Widoczny na zamieszczonych poniżej zdjęciach smartfon to obudowana w czarną powłokę zastępczą Lumia Talkman. Urządzenia końcowe dostarczane będą oczywiście w inny rodzaj obudowy, przy czym rozmieszczenie elementów nie powinno już ulec żadnej zmianie. Jak mówią osoby, które widziały oba wspomniane modele na własne oczy, modele fabryczne są nieco bardziej zaokrąglone - coś na wzór Lumii 640 z matowym wykończeniem. Talkman wykonany będzie z poliwęglanu, zaś jego umiejscowione po bokach metalowe przyciski mają być jedynymi elementami, które nie będą wykonane z plastiku.

Z tyłu obudowy widoczne będzie tylko i wyłącznie logo Windows, bez żadnych odniesień do firmy Microsoft czy systemu Windows 10. Z przodu zaś mamy już tylko ekran z wirtualnymi przyciskami.

Talkman, jak na nowego flagowca przystało, obsługiwać będzie wszystkie ważniejsze funkcje Windows 10, takie jak Windows Hello czy Continuum. Dokładna data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że urządzenie to trafi do sprzedaży we wrześniu lub w październiku.

Zarówno Cityman, jak i Talkman, mają bardzo duże szanse na sukces. Oba urządzenia wyczekiwane są od ponad roku, a ich wstępne specyfikacje naprawdę cieszą oko. Z drugiej jednak strony nie jest wykluczone, że jeśli do czasu ich premiery pojawią się dodatkowe informacje na temat możliwej produkcji smartfonu z rodziny Surface, użytkownicy będą rozważać wstrzymanie się z zakupem wspomnianych tu Lumii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor