Pierwsze wyniki prac nad HoloLens 2.0

Pierwsze wyniki prac nad HoloLens 2.0

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:29
24.07.2017
0 komentarzy
1247 wyświetleń

Pierwsze gogle rozszerzonej rzeczywistości giganta z Redmond nie stały się wielkim hitem sprzedażowym – nic zresztą dziwnego, bowiem stanowiły one swego rodzaju wstęp i zaproszenie do skorzystania z nowej technologii. HoloLens otwiera możliwości, jakich nie dawało wcześniej żadne urządzenie, oczywistym było więc od samego początku, że doczeka się on następcy. Niestety, na temat prac nad sukcesorem wiadomo było bardzo niewiele. Dziś jednak uległo to zmianie, bowiem Microsoft postanowił uchylić rąbka tajemnicy.

Najważniejszą zmianą, która ma nastąpić w najnowszej odsłonie HoloLens, jest zastosowanie ulepszonego układu HPU oznaczonego numerem 2.0. Wzbogacony będzie on między innymi o koprocesor odpowiedzialny za Sztuczną Inteligencję. W efekcie urządzenie będzie w stanie samodzielnie przeanalizować to, co widzi użytkownik, z całkowitym pominięciem chmury. Oznacza to w praktyce szybsze działanie (niewymagające transmisji danych do Sieci i z powrotem) oraz większą autonomię gogli. Co istotne, nowa wersja HoloLens ma o wiele lepiej radzić sobie z odczytywaniem ruchów dłoni użytkownika, co zaprezentowane zostało na specjalnej prezentacji. Ponadto wywoływanie komend głosem ma odbywać się z wyłączeniem chmury, dzięki czemu proces ten ulegnie usprawnieniu.

Na premierę nowego urządzenia przyjdzie jednak jego fanom sporo poczekać – wiadomo jedynie, że miejsce będzie ona miała dopiero w roku 2019. Do tego czasu jednakże wiele może się zmienić w samych założeniach HoloLens, włącznie z niemal całkowitą przeróbką samych gogli. Jak będzie wyglądał efekt końcowy, pokaże czas.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-next-version-hololens-will-feature-new-hpu-ai-coprocessor/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor