Pierwsze urodziny programu Windows Insider: 27 buildów, 7 mln testerów

Pierwsze urodziny programu Windows Insider: 27 buildów, 7 mln testerów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:07
01.10.2015
0 komentarzy
2129 wyświetleń

Dokładnie rok temu, z chwilą udostępnienia pierwszego builda Windows 10: Technical Preview, rozpoczął się program Windows Insider. Pierwsza kompilacja nosiła numer 9841 i w ciągu zaledwie dwóch tygodni przyciągnęła milion testerów (dziś ich liczba jest wielokroć większa). Od tego momentu przekazywaliśmy Wam wszystkie istotne informacje o nowych wydaniach systemu. Microsoft w ramach pierwszych urodzin programu Windows Insider postanowił opublikować interesujące podsumowanie.

Liczba zarejestrowanych Insiderów w ciągu niecałego roku wzrosła... siedmiokrotnie. Windows 10: Insider Preview zarówno w wersji mobilnej, jak też desktopowej, testuje dziś 7 milionów użytkowników. Ta pokaźna "armia" dostarcza firmie bezcennych sugestii i opinii, dzięki którym dopracowywanie systemu przebiega znacznie sprawniej. Swoje trzy grosze dorzucił dziś Gabe Aul, głowa programu Insider. Przypomniał on, że od 1 października 2014 r. ukazało się łącznie 27 publicznych buildów Technical/Insider Preview na urządzenia mobilne i PC/desktop. "Byliście świadkami wzlotów i upadków podczas rozwijania oprogramowania z wglądami i przejrzystością, jakiej jeszcze nie było" - pisze Gabe Aul.

"Wciąż składamy pokłony i jesteśmy wdzięczni za pokłady wysiłku i energii, które Insiderzy wnoszą do programu. Mamy nadzieję, że mieliście z tego taką samą frajdę, jak my. Widzieliście rzeczy jako pierwsi, wypróbowaliście je w ich wczesnych fazach rozwoju i ukształtowaliście kierunek, w którym poszliśmy. Sugerowaliście nam pomysły, które zostały wcielone w życie (i będzie tego więcej!), i wysyłaliście zgłoszenia o błędach, które pozwoliły nam naprawiać problemy, by wasi przyjaciele i rodzina mogli bez przeszkód doświadczać finalnego wydania [Windows 10]" - dodaje szef programu Windows Insider.

Mimo że pełna wersja Windows 10 dla urządzeń desktop jest już dostępna od 2 miesięcy, program Windows Insider będzie nadal prowadzony w sposób równoległy. Jeśli zaś chodzi o Windows 10 Mobile, wersja RTM nie została jeszcze ukończona, stąd niezwykle ważna jest rola testerów. Czy program poglądowy dobiegnie kiedyś końca? Tego nie wiemy, a na razie na to się nie zapowiada. Liczba aktywnych uczestników programu i jakość przesyłanego feedbacku najwyraźniej przerosły oczekiwania Microsoftu. Jeśli Windows 10 ma być stale doskonalony (a taki model rozwoju przyjęto), dane od społeczności Insiderów wydają się wciąż najlepszym wsparciem dla twórców.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-insider-program-one-year-on-27-pc-and-mobile-builds-and-7-million-testers

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor