Pierwsze przebłyski projektu NEON dotarły do Insiderów

Pierwsze przebłyski projektu NEON dotarły do Insiderów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:13
05.04.2017
0 komentarzy
1994 wyświetlenia

Creators Update nie zdążył jeszcze wyjść z programu Insider, tymczasem Microsoft zaczyna testować nowości zorientowane na kolejną dużą aktualizację - Redstone 3. Jednym z jej znaków rozpoznawczych ma być odnowiony interfejs o roboczej nazwie Project NEON. Do tej pory na jego temat wiadomo tyle, że połączy cechy minimalizmu Windows 10 (MDL2) i przezroczystości znanych z Windows 7 (Aero Glass), dodając przy tym nowe animacje i nową jakość.

Microsoft chce otworzyć gałąź Redstone 3 w programie Windows Insider jeszcze przed ogólną premierą Creators Update (11 kwietnia), jednak swoje aplikacje zaczął już aktualizować niezależnie. Zaczęło się właściwie w zeszłym tygodniu od Muzyki Groove. Teraz lifting wizualny dotarł do Filmów i TV. Project NEON jako następca Metro/Modern UI oraz MDL2 swoje skrzydła w pełni rozwinie w Redstone 3, niemniej jednak pierwsze fazy przekształceń mogą się odbyć jeszcze w ramach Creators Update, czego przykładem są ostatnie aktualizacje Muzyki Groove oraz Filmów i TV. Efekty możecie obejrzeć w galerii poniżej.

Project NEON w Filmach i TV wygląda bardzo podobnie, jak w Muzyce Groove. Jest to bez wątpienia bardzo wczesna implementacja designu, dlatego zmiany nie są tak dalece posunięte, jak na nieoficjalnych zrzutach ekranu. W rzeczywistości aby dostrzec charakterystyczne rozmycia na pasku tytułowym, musimy przyjrzeć się mu bardzo dokładnie. Podobieństwa z Aero Glass są więc na razie znikome. O ile pogłoski o "dużej płynności, sporej dawce ruchu i przyjemnych przejściach" nie były przesadzone, przed Microsoft jeszcze długa droga, by interfejs nabrał oczekiwanych kształtów.

Filmy i TV w wersji z odświeżoną kosmetyką (10.17032.1020.0) mogą na razie pobrać tylko Insiderzy z kręgu Fast. To samo dotyczy Muzyki Groove. Obie aplikacje można zaktualizować poprzez Sklep Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/first-glimpses-of-project-neon-shows-up-on-groove-music/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor