Pierwsze modele Always Connected PC trafiły do Microsoft Store

Pierwsze modele Always Connected PC trafiły do Microsoft Store

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:22
05.06.2018
0 komentarzy
636 wyświetleń

Dopiero co Qualcomm ogłosił nowy układ Snapdragon 850, który ma uratować urządzenia Always Connected PC, po ich kiepskim początku, a tymczasem ich pierwsze modele trafiły właśnie do Microsoft Store. Chodzi mianowicie o Asus Nova Go oraz HP Envy x2. Są to sztandarowe modele, które zapoczątkowały tę linię ultra-mobilnych maszyn z procesorami ARM oraz Windowsem 10 na pokładzie.

Always Connected PC w Microsoft Store

Oba te urządzenia zasila Snapdragon 835, co wiąże się z niezaprzeczalnymi zaletami, lecz również z jedną, zasadniczą wadą o której, wspominaliśmy już nie raz. Bo poza oszałamiającym czasem pracy na baterii, stałą łącznością z Siecią oraz naprawdę szybkim wybudzaniem, cechują się one niestety naprawdę umiarkowaną wydajnością. Można było się tego spodziewać po zastosowaniu mobilnego procesora, który do tej pory zasila głównie urządzenia z Androidem. Lekarstwo jest jedno — Windows 10 w trybie S, w który urządzenia są fabrycznie wyposażone. Upgrade do wersji Pro jest możliwy i darmowy, lecz go nie zalecamy. Po aktualizacji, z szybkiej i naprawdę wygodnej maszyny, zostaje nam urządzenie, które wymagać będzie od nas nieokreślonych pokładów cierpliwości. Emulacja programów Win32 nie jest perfekcyjnie zoptymalizowana, z czego wynikają liczne spowolnienia działania aplikacji i samego systemu.

Always Connected PC w Microsoft Store

HP Envy x2 to urządzenie, które cechuje się konstrukcją znaną z linii Surface Pro, natomiast Asus NovaGo ma formę konwertowalnego notebooka. Ten pierwszy, HP wyceniony został na 999$ natomiast drugi, Asus na 699$. Urządzenia dostępne są w ten sposób, póki co jedynie w Stanach, w Polsce będziemy je mogli zapewne z różnych źródeł. Czy warto je kupić? Na pewno warto rozważyć wstrzymanie się od zakupu, przynajmniej na kilka miesięcy, bowiem oferta Always Connected PC rozwinie się o dużo wydajniejsze modele. Choćby za sprawą wspomnianego Snapdragona 850, który został właśnie zaprezentowany przez Qualcomm. No i nie można zapomnieć o Surface Phone, który najwidoczniej również będzie zaliczać się do tej rodziny urządzeń. Wszystko powinno wyjaśnić się jeszcze tej jesieni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/asus-novago-hp-envy-x2-always-connected-pcs-now-available-microsoft-store

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor