Pierwsze buildy poglądowe Redstone 2 jeszcze w tym tygodniu?

Pierwsze buildy poglądowe Redstone 2 jeszcze w tym tygodniu?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:58
09.08.2016
0 komentarzy
1672 wyświetlenia

Microsoft zaczął udostępniać Anniversary Update dokładnie tydzień temu, jednak nie jest żadną tajemnicą, że firma przygotowuje kolejną dużą aktualizację - Redstone 2. O tym, że prace z udziałem Insiderów rozpoczną się niedługo po wydaniu Redstone (AU) było wiadomo jeszcze przed udostępnieniem wersji RTM. Po niedługiej przerwie, którą zapowiedziałą Dona Sarkar, czas więc na nowe buildy Insider Preview!

Jak wynika z nieoficjalnego raportu Core Insider Program, użytkownicy Windows Insider mogą wkrótce pożegnać się z gałęzią RS1. Następne wydanie poglądowe będzie już bowiem dedykowane Redstone 2. Kandydatem do Fast Ring jest najwyraźniej build 14901.100, oznaczony też jako rs_prerelease 160805-1700. Kompilacja zostanie wydana zarówno dla smartfonów, jak i PC. Wskazuje to na początek nowego rozdziału w historii Windows 10, który zakończy się wydaniem czwartej (po RTM, 1511 i 1607) głównej wersji systemu.

Redstone 2 według niektórych raportów mocniej skupi się na Windows 10 Mobile, dostarczając platformie mobilnej funkcji, których zabrakło w poprzednich wydaniach. Aktualizacja mobilna ma szansę zadebiutować w kwietniu 2017, pokrywając się w czasie z nowinkami sprzętowymi - na przykład z tajemniczym Surface Phone, którego specyfika ma być odzwierciedleniem zmian w Windows 10.

Rzecz jasna nie powinniśmy się spodziewać wbijających w fotel nowości funkcjonalnych. Zaledwie przed tygodniem ukazał się Anniversary Update, więc pierwsze kompilacje z gałęzi Redstone 2 będą nas dopiero przygotowywać do przyszłorocznej aktualizacji. To samo dotyczy smartfonów z Windows 10 Mobile, które nie od razu doświadczą napływu przełomowych nowości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/the-first-windows-10-redstone-2-build-could-arrive-for-insiders-this-week

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor