Pierwsza oficjalna mysz i klawiatura dedykowana Xbox One

Pierwsza oficjalna mysz i klawiatura dedykowana Xbox One

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:35
23.10.2017
0 komentarzy
1527 wyświetleń

Obsługa myszy i klawiatury przez konsolę Xbox One – jedni czekali z niecierpliwością na tę opcję, inni zaś przeklinali dzień, w którym Microsoft zapowiedział, że nie są to tylko plotki. Winna temu jest przewaga mysz i klawiatury pod względem precyzji, fizycznie nieosiągalnej dla posiadaczy gamepada, których spora część uznaje to za po prostu nieuczciwą przewagę. Niezależnie od tego czy jest tak w rzeczywistości, stawić trzeba czoła faktom – nie dość, że obsługa wspomnianych urządzeń peryferyjnych zostanie dodana już niebawem (co zostało oficjalnie zresztą potwierdzone) to na dodatek wiemy już, że pojawią się dedykowane Xbox One zestawy keypad + mysz. Pierwszy komplet tego typu, oficjalnie licencjonowany przez Microsoft, trafił już nawet do przedsprzedaży.

TAC Pro One

TAC Pro One, bo o nim właśnie mowa, sprawia wrażenie niebywale profesjonalnego sprzętu. Co prawda wchodząca w skład zestawu myszka nie wygląda nadzwyczajnie i jej czułość nie powala na kolana (3200 DPI), jednakże nadrabia to klawiaturowa część zestawu. Jest to zasadniczo keypad, czyli wydzielona i samodzielna strefa klawiatury, podczas projektowania której skupiono się głównie na jej ergonomii. Jak łatwo się domyślić, pomijając gry nie znajdzie on szerszego zastosowania – po prostu brakuje w nim klawiszy koniecznych chociażby do zwykłego pisania. Aby dłoń nie męczyła się zbytnio podczas dłuższych sesji zadbano również o odpowiednio wyprofilowany i ergonomiczny kształt podkładki pod nadgarstek, regulowanej oraz oczywiście wbudowanej w keypada. Co więcej, w przeciwieństwie do sprzętu tego typu używanego z PC dodany został tu analog (gałka kierunkowa), dzięki czemu nie ma problemów z brakiem jego odpowiednika występującego w gamepadzie (rolę drugiego pełnią ruchy myszy). Atrakcyjność zestawu poprawia jeszcze fakt, że użyć go można również z komputerem wyposażonym w Windows 10, co wyklucza konieczność zakupu specjalnych akcesoriów do gry na PC. Jak zostało już wspomniane, TAC Pro One dostępny jest już w przedsprzedaży, jego cena wynosi zaś 150 dolarów. Wysyłka zamówionych egzemplarzy rozpocznie się 30 października bieżącego roku.

Wygląda na to, że świat gier wieloosobowych Xbox zmieni się niebawem nie do poznania. Co prawda, Microsoft planuje udostępnić twórcom gier możliwość wyboru, czy chcą umożliwić w swoich tytułach wykorzystanie myszy i klawiatury, jednak nie wydaje się to przekonujące – w końcu możliwość taka podnosi splendor produkcji, a więc zarazem zyski przez nią generowane. W skrajnym przypadku może nawet dojść do tego, że rywalizacja przy użyciu gamepada (a więc podstawowego kontrolera Xbox One) okaże się niemożliwa. Oczywiście mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, jednak efekty ocenić będzie można dopiero w jakiś czas po premierze zestawu TAC Pro One…


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/the-first-official-mouse-and-keyboard-for-the-xbox-one-is-here/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor