PhonePad, czyli Microsoft z nowym patentem na synchronizację

PhonePad, czyli Microsoft z nowym patentem na synchronizację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:16
23.03.2016
0 komentarzy
1929 wyświetleń

Interfejs Continuum jest jedną z ciekawszych funkcji Windows 10 Mobile, ale i jedną z najbardziej niedostępnych. Wiąże się to z dość wysokimi wymaganiami sprzętowymi, którym nie mogą sprostać telefony z niższych półek. Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia o pracach nad zmniejszeniem lub obejściem wymagań interfejsu. Niedawno zatwierdzony patent Microsoftu może być pierwszym krokiem w tę stronę.

Patent zarejestrowany pod nazwą PhonePad dotyczy sposobu synchronizacji czy też połączenia różnych urządzeń, by w rezultacie prezentować treści z jednego na ekranie drugiego. Opis patentu wyjaśnia, że na świecie istnieje wiele typów CPU, a także urządzeń różnych kształtów i wielkości. Jednocześnie kategorie urządzeń stały się rozmyte. Nowe urządzenia są bardziej zintegrowane i posiadają wspólne elementy, odpowiedzialne za te same funkcje. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze przesyłanie treści pomiędzy nimi.

PhonePad

Jak czytamy w opisie, "Możliwe jest synchronizowanie zawartości jednego urządzenia (np. telefonu) z zawartością innego (np. tabletu), ale synchronizacja konsumuje czas, energię, przepustowość komunikacyjną i zasoby komputera. Rozpatrzmy przykład użytkownika, który czyta książkę na tablecie, dochodzi do pewnego momentu i przestaje. Użytkownik może wziąć [następnie] telefon i nie czytać już tej samej książki".

Treść patentu może wydawać się nieco enigmatyczna i zagmatwana. Microsoft stara się prawdopodobnie osiągnąć kompromis między zasobożerną synchronizacją danych i oszczędnością owych zasobów. Dzięki PhonePad możliwe byłoby choćby wydajniejsze obsługiwanie większych urządzeń z poziomu tych mniejszych, na przykład wielkiego ekranu Surface Hub z poziomu niskobudżetowego smartfona Lumia. Patent ma więc dotyczyć wynalazku, który rozwiązałby problem z wysokimi wymaganiami, właściwymi dla interfejsów pokroju Continuum.

PhonePad jest aktualnie jedynie nazwą patentu/projektu, co nie musi oznaczać, że pojawi się produkt o takiej samej nazwie. Możemy się jednak spodziewać urządzenia, protokołu, aplikacji bądź nawet całego rozwiązania, które opierałoby się na opatentowanych założeniach. Pełen opis PhonePad znajdziemy na stronie PatentScope.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-files-patent-phonepad-looks-extend-continuum-idea

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor